Študentka univerzity Utah v Amerike bola nájdená mŕtva v internáte. Dievča bolo identifikovaná ako Lauren McCluskey z Washingtonu. Prvým podozrivým bol jej bývalý priateľ Melvin Rowland (37). Toho policajti našli niekoľko hodín po vražde. Nachádzal sa pri kostole, blízko miesta činu. Aj on bol po smrti.

„Táto správa otriasla nielen mnou, ale aj celú univerzitou Utah, a hlavne športovcami,“ povedal riaditeľ univerzitného športového výboru, Mark Harlan. „Máme k dispozícii niekoľko univerzitných poradcov a psychológov, keby bolo treba pomôcť niektorým kolegom a trénerom Lauren,“ dodal. Lauren sa totiž venovala vrcholovej atletike.

Rowland sa podľa policajtov mal s dvadsaťjedenročnou Lauren pohádať v pondelok večer. Zhruba hodinu na to policajti dostali hlásenie o streľbe na internáte. Po príchode na miesto sa vyšetrovatelia vydali po stope Rowlanda, ktorá viedla ku kostolu v blízkosti internátu, kde bolo nájdené jeho telo so strelnou ranou, ktorú spôsobila zbraň, ktorou zabil aj Lauren.

Príbuzní zavraždeného dievčatá sa zverili médiám, že Lauren s Rowlandom randila asi mesiac, než sa dozvedela o jeho temnej minulosti, a vzťah na začiatku októbra ukončila. Dievča potom požiadala políciu o pomoc s vrátením svojho auta, v ktorom jazdil jej bývalý priateľ. Ten jej mal zatajiť svoje pravé meno aj svoju kriminálnu minulosť.

Matka Lauren sa tiež zdôverila, že so svojou dcérou telefonovala, keď došlo k napadnutiu.
„Včera v noci, niečo pred deviatou, sa vracala na svoj izbu na internáte z večernej prednášky a hovorila so mnou po telefóne. Z ničoho nič začala kričať „Nie! Nie! Nie! „Myslela som si, že sa priplietla do nejakej nehody. Vtedy som s ňou hovorila naposledy,“ uviedla zdrvená matka.

Vražda zo žiarlivosti. Chcela sa vrátiť k manželovi MILENEC JU VŠAK NEPUSTIL

Manžel matky ihneď zavolal políciu a z dcérina telefónu sa ozvala neznáma žena, ktorá potvrdila, že kabelka jej dcéry sa, aj s jej obsahom, váľala na ceste.
Univerzita teraz prerušila všetky prednášky. V stredu by všetci študenti a zamestnanci školy mali organizovať pietne akciu.

„Lauren bola úspešnou členkou desaťbojarského tímu a skvelou študentkou,“ stojí vo vyjadrení univerzity. „Jej rodina je pochopiteľne v šoku. Majú zlomené srdce,“ dodávajú jej blízki.

Vražda zo žiarlivosti. Päťdesiat ročný muž dobodal svoju 28 ročnú milenku a nebola to jeho prvá vražda