Popravil 23-ročnú partnerku pred očami ich polročného bábätka, potom 26-ročný muž obrátil zbraň proti sebe. Krvavá streľba sa odohrala v chodbe panelového domu na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke.

Policajtom po príchode na miesto činu sa naskytol hrôzostrašný pohľad – pri výťahu ležali zastrelená žena a muž so strelnými poraneniami hlavy, ktorým už nebolo pomoci a vystrašené maloleté dieťa. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Podľa polície sa možno zatiaľ iba domnievať, že muž zavraždil svoju družku a následne otočil zbraň proti sebe. „To, čo sa presne stalo, preukáže dnešná pitva,“ píše polícia na sociálnej sieti Facebook. Informuje tam tiež, že skúma aj motív činu. „Našťastie, polročné dieťa páru prežilo,“ dopĺňa polícia.

Mihalíková v tlačovej správe pre médiá uviedla, že na mieste činu zaistila polícia krátku strelnú zbraň, ktorú mal 26-ročný muž v legálnej držbe. Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu zabitia.
„S prihliadnutím na štádium trestného konania, bližšie informácie k prípadu v súčasnosti nie je možné poskytnúť. Akonáhle to procesná situácia umožní, budeme verejnosť o prípade informovať,“ doplnila Mihalíková.