Zakladateľ Facebooku poslal odkaz moslimom

1217

Píše o nenávisti, cynizme i nádeji do budúcnosti

„Chcem pridať svoj hlas na podporu moslimov v našej komunite a po celom svete. Po parížskych útokoch a uplynulom týždni nenávisti, si dokážem len predstaviť pocit strachu moslimov, že budú prenasledovaní za činy druhých,“ uviedol na svojom facebookovom profile Zuckerberg.
Ako žida ho vraj rodičia učili, že je potrebné postaviť sa útokom na akúkoľvek komunitu. „Aj v prípade, že útok nie je dnes smerovaný proti vám, časom tieto útoky na slobodu zasiahnu každého,“ varuje pred následkami mladý miliardár a čerstvý otec.

„Ak ste moslim v tejto komunite, ako hlava Facebooku chcem, aby ste vedeli, že ste tu vždy vítaní a že budeme bojovať za ochranu vašich práv a vytváranie pokojného a bezpečného prostredia pre vás,“ sľúbil moslimom Zuckerberg.

„Mať dieťa nám dalo toľko nádeje, ale nenávisť niektorých ľudí môže ľahko podľahnúť cynizmu. Nesmieme strácať nádej. Kým môžeme držať spolu a vidieť v sebe to dobré, môžeme vybudovať lepší svet pre všetkých ľudí, „dodáva.

Zuckerberg sa na začiatku decembra stal otcom. V príspevku o narodení dcéry Max informoval, že 99 percent svojich akcií Facebooku s manželkou postupne vloží do novej nadácie s názvom Chan Zuckerberg Initiative. Jej cieľom je vraj „zlepšiť tento svet pre budúce generácie“. Akcie, ktoré sa do nadácie chystá vložiť, majú podľa Zuckerberga v súčasnosti hodnotu asi 45 miliárd dolárov.