Zatkli sexy pašeráčku heroinu, Češku Terezu.

2456

Do veľkých problémov sa dostala dvadsaťjedenročná Češka Tereza H., ktorá pochádza z Uherského Hradišťa. Krásne dievča totiž zadržali na medzinárodnom letisku Allama Iqbal v Pakistane. Tereza sa totiž snažila prepašovať deväť kilogramov heroínu!

Dievča malo v pláne prepašovať obrovské množstvo ťažkej drogy z pakistanského veľkomesta Láhaur až do Spojených arabských emirátov, konkrétne do Abú Zabí. O prípade ako prvý informovala pakistanská televízia Geo.tv.

Jej plán ale zborili colníci na medzinárodnom letisku Allama Iqbal v Pakistane. Podľa správ z tamojších médií žila Tereza v Pakistane tri mesiace na návštevnom vízu, ktoré jej bolo vydané 15. novembra.

Colníci dievča odmietli odovzdať protidrogovej jednotke a rozhodli sa, že výsluch vykonajú sami. Podľa dostupných informácií sa Tereze vraj podarilo prejsť dvoma kontrolnými úseky. Do lietadla sa ale už nedostala.

Za pašovanie drog môže byť v Pakistane podľa zákona vymeraný aj trest smrti. Ten sa ale väčšinou neuplatňuje voči cudzincom. Aspoň to tvrdia české ministerstvo zahraničia na svojich stránkach.

Cudzinci zadržaní z podobných dôvodov ako Tereza sú väčšinou potrestaní niekoľkoročným väzením vo veľmi tvrdých podmienkach.