Žena nainštalovala v dome kamery, čo videla, jej vyrazilo dych

644

Theresa Kozlowski sa so svojím mužom rozviedla v júni minulého roka. Obaja ale zostali naďalej bývať v spoločnom dome. Muž jej každé ráno dokonca pripravoval kávu. Ale práve to sa žene zdalo podozrivé a do domu nainštalovala kamery.

Čoskoro zistila, že jej bývalý muž Brian jej do kávy sype nebezpečné jedy a amfetamíny. Therese bola zo zistením v úplnom šoku. „Chcel ma zabiť, aby si naďalej mohol užívať pohodlného života. Padla som na kolená a plakala. Skoro som sa nemohla pohnúť,“ povedala médiám Therese.

Tá oznámila svoje zistenie prokurátorovi, ktorý bol pri ich rozvode. Úrady boli schopné ešte získať poslednú naliatu šálku kávy. V ňom objavili 127 mililitrov difenhydramínu, čo je ekvivalent ôsmich tabletiek. Therese uviedla, že podozrenia mala už predtým, pretože po káve od exmanžela bola ospalá, motala sa jej hlava a vôbec sa necítila dobre.

Na čo rozvod, v 19. storočí bolo legálne ženu jednoducho predať

Hoci dôkazy boli nezvratné a žaloba požadovala trest ako za pokus o vraždu, sudca bol prekvapivo zhovievavý. Mohol udeliť trest vo výške 15 rokov, ale udelil iba 60 dní väzenia s tým, že si ich obžalovaný odpyká cez víkendy. Žalobca bol z rozhodnutia sudcu v úplnom šoku. „Niekoho systematicky trávite a chcete ho zabiť, a potom idete na pár dní do väzenia a to ešte len na víkendy? Pre mňa je to neuveriteľné,“ vyhlásil žalobca Eric Smith.

Sudca prihliadol pri stanovení rozsudku tiež na vysvetlenie Briana, že po rozvode prechádzal ťažkým obdobím. To mu zrejme ako zásadnú poľahčujúcu okolnosť stačilo. Nevadilo ani to, že sa Brian svojej žene za svoj čin odmietol ospravedlniť. Nič z toho ale sudcovi nevadilo, a tak je trest pre trávenie skôr smiešny.

Kutcher po rozvode s Moore týždeň hladoval na samote v horách