Tím hostí prišiel do Bratislavy jednoznačným zámerom, zvíťaziť. Povedal tréner Sibiru Novosibirsk po vyhratom zápase s Medveščakom Záhreb 2:0. Ak chceme byť vo finále tak takéto mužstvá musíme porážať.
bez-nazvu-9
Domácim, aby to nemali jednoduché, k chýbajúcim útočníkom Marek Viedenský, Andrej Šťastný a Tomáš Kubalík sa pridali ďalší dvaja útočníci  Jakub Valský, ktorý má zlomené prsty na ruke a ľahšie zranený Tomáša Ziga.
Do obrany po dlhej maródke na prvý zápas sezóny nastúpil Michal Sersen a do útoku  Samuel Petráš z „farmy“ vo Zvolene.
V prvej tretine sa hosťom predsavzatie zvíťaziť podarilo nad mieru. V prvej tretine sa predviedol v dobrom svetle štvrtý útok hostí, ktorý bol najnebezpečnejší a jeho 21 ročné krídlo Konstantin Okulov bol autor obidvoch gólov v siedmej a sedemnástej min
Strely na bránku 11/6
bez-nazvu-22
Druhá tretina pokračuje v rýchlom tempe 21 min hostia hrajú oslabení o dvoch hráčov 95 sekúnd. Po návrate jedného vylúčeného prebral prihrávku Cheechoo od Barryho a v samostatnej akcii dáva prvý gól Slovana. Akoby ho naštvalo to bezúčelné prihrávanie pred súperovou bránkou tak upravil sám stav na1:2. Po tomto góle sa hra zrýchlila na obidvoch stranách, pribudli gólové šance. V 31 min bol vylúčený Smoleňák a hru rozbila bitka v 33 min. za Barryho bránkou. Do bitky sa zapojili všetci hráči prítomní na ľade.
bez-nazvu-8
Napodiv bol vylúčený iba Barry a to na 4 min. plus 10 min osobný trest. Iniciátor roztržky zo strany hostí na lavičku nešiel. Slovan hral 45 sekúnd oslabení 3:5. To definitívne poznačilo stretnutie. Domáci síce ubránili presilovku 5:3 ale sekúndu pred uplynutím 4 min. trestu  dostali gól opäť v tom mal prsty štvrtý útok hostí a tretí gól strelil Okulov a o 45 sekúnd ďalší gól pribalil Boychuk. Dá sa povedať že týchto 5 minút rozhodlo zápas.
Strely na bránku 22/16
bez-nazvu-26
Tretia tretina začala s ponúknutou šancou pre Slovan vo forme štvorminútovej presilovky. Túto príležitosť trestuhodne domáci zahodili. Na brankára vystrelili iba jednu slabú strelu, ktorú Taylor ľahko kryl.
bez-nazvu-23
V 48 minúte hala ožila, Smoleňák z ľavého kruhu strieľa druhý gól z prihrávky Jonathana Cheechooa.
To bolo čo sa týka gólov zo strany Slovana všetko. Definitívny klinec do rakvy zatĺkol v 56 minúte Beľakov a upravil stav na 2:5
Strely na bránku 28/21

Slovan Bratislava – Sibir Novosibirsk 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 24. Cheechoo (Brust), 49. Smoleňák (Cheechoo) – 7. Okulov (Šalunov), 17. Okulov (Gluchov, Menšikov), 38. Okulov (Gluchov), 37. Boychuk (Šalunov), 56. Beľakov (Boychuk). Rozhodovali: Buturlin, Sergejev – Kučava, Novikov, vylúčení: 6:6 na 2 min. navyše Brust (Slovan) 10 min. za nešportové správanie, Petráš (Slovan) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7458 divákov
bez-nazvu-19
Slovan Bratislava: Brust – Novák, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Sersen – Cheechoo, Tafe, Hlinka – Jeglič, Lušňák, Chipchura – Smoleňák, Kopecký, Musatov – Vopelka, Šiška, Petráš
bez-nazvu-17
Sibir Novosibirsk: Taylor – Polašek, Fiodor, Lukin, Menšikov, Verešagin, Mišarin, Naumov – Sannikov, Šalunov, Boychuk – Arťuchin, Kemppainen, Žafjarov – Pervušin, Vorošilo, Butuzov – Skabelka, Gluchov, Okulov

O zápase po zápase:

bez-nazvu-11

Miloš Říha, tréner Slovana: „Dostávali sme sa do streleckých pozícii, na druhej strane všetko, čo letelo na našu bránku, skončilo v sieti. V presilovke si povieme, že tam pôjde aspoň dvadsať striel na bránku a išla jedna. Hovoríme si na tréningu každý deň, že to zjednodušíme. Zasa sme to nesplnili, nemohli sme preto očakávať lepší výsledok.“
bez-nazvu-4
Andrej Skabelka, tréner Sibiru: „Dnešný zápas sa mi páčil. Bol dynamický, hralo sa rýchlo, bolo to aj napínavé. Chcem sa hráčom poďakovať za prístup aj úspešný výsledok.“
Michal Sersen, premiérový sezónny zápas za Slovan: „Bolo to fyzicky náročnejšie, ťažko sa mi dostávalo do tempa, hra bola od začiatku rozkúskovaná. Nepomohlo mi ani to, že sme po prvej tretine prehrávali 0:2. Postupne sme sa zlepšili, bohužiaľ, v presilovkách nám to nechce padať. Je to veľká škoda. Všetci sme odhodlaní, nikto nič nebalí. Musíme to hodiť za hlavu.“