Brutálny útok sa odohral v škótskom mestečku Linwood blízko Glasgow. Daniella Doddsová povedala polícii, že jej expriateľ Garry McNeill (32) ju napadol a mučil. Mal ju nútiť správať sa ako pes. Nožom jej orezal vlasy. Bil ju do tváre, keď ležala na zemi. Vraj jej aj strčil do úst handru, aby nemohla dýchať.

Žena zo škótskeho mesta Linwood nahlásila na polícii útok, ktorý mal vykonať jej expriateľ v novembri 2018 priamo v jej dome. Na súde následne vypovedala: „Skrútil mi ruku a pritisol ma tvárou na gauč. Bol strašne agresívny. Škrtil ma a potom mi napchal kus látky do krku, až som sa dusila. Potom mi vytrhal riasy a taktiež časť obočia. Snažil sa ma donútiť, aby som ich zjedla.“

„Sedel na mne a snažil sa mi ich napchať do pusy. Držala som pusu zavretú tak dlho, ako to len šlo, ale myslím, že som ich prehltla,“ opísala Danielle desivé okamihy. Garry ju potom zo spálne odvliekol do kuchyne a tam na ňu vytiahol kuchynský nôž.

„Spýtal sa ma, či chcem ostrihať vlasy. Poznám ho a vedela som, že nemá cenu nič namietať. Schmatol ma za vlasy, strhol na kolená a odtiahol do kuchyne ako psa. Donútil ma štekať,“ pokračovala Danielle vo výpovedi. Muž sa jej vraj potom spýtal, kde má nožnice.

„Povedala som mu, že žiadne nemám, a on odpovedal, že v tom prípade musí použiť nôž. Odrezal mi vlasy a spýtal sa, či je tak dobrý kaderník ako jeho matka. Ja mu povedala, že nie. Tak mi odrezal ďalšie prameň so slovami, že musí trénovať.“

Emocionálne silné fotky vám ukážu domáce násilie bez cenzúry

Žena sa priznala, že bolo zbytočné vzdorovať. „Myslela som si, že ma zabije. Že ma ráno nájdu mŕtvu.“ Opísala tiež, že sa jej podarilo v jednej chvíli vytrhnúť sa z jeho zovretia a utiecť hlavnými dverami. Na terase ju však Garry opäť chytil a odvliekol späť. Potom si na ňu mal kľaknúť a začať ju biť do tváre.

„Sedel na mne a dával mi rôzne otázky. Za každú odpoveď, ktorá sa mu nepáčila, ma udrel do tváre. Trvalo to asi 30 až 40 minút,“ vysvetlila Daniella. „Pamätám si, že som na chvíľu omdlela, ale rýchlo som zase prišla k sebe. Nakoniec ma nechal ísť na toaletu,“ opísala žena.

Tri krásne sestry už mali dosť ponižovania, bitie a sexuálneho terorizovanie. Dobodali svojho mafiánskeho otca

Následne vraj McNeill odišiel do postele, kde zaspal. Žene sa podarilo získať späť svoj telefón. Potom prehľadala byt, aby našla druhé kľúče od vozidla, pretože jedny mal násilník pri sebe.

Napísala SMS svojej kamarátke a konečne informovala políciu. Domov sa vrátila, až keď jej policajti potvrdili, že jej bývalý priateľ je zatknutý. Garry McNeill jej obvinenia z útoku popiera a trvá na svojej nevine.