Známy lekár-antivaxer leží s vážnym priebehom covidu v nemocnici. Starajú sa o neho kolegovia, ktorých urážal

785

Slovenského lekára, ktorý sa preslávil svojim odmietavým postojom k vakcinácii proti covidu-19 a zľahčovaním pandémie, teraz leží s vážnym priebehom choroby v špitále. Liečia ho tí, ktorých predtým na sociálnych sieťach urážal. Stále tvrdí, že sa covid najlepšie zažehná vitamínom D a ivermektínom?

Internista Michal Piják (73) sa dostal vo vážnom stave do bratislavskej nemocnice po tom, čo ochorel covidom. Pijak patrí k jedným z najznámejších verejných odmietačov očkovania, okrem iného tiež tvrdil, že covid sa najľahšie porazí dávkami vitamínu D a ivermektínom.

Na sociálnych sieťach podľa Nového Času vyhlasoval, že v nemocniciach ležia hromady pacientov s nežiaducimi účinkami po vakcinácii, ktorí boli chybne diagnostikovaní a teda chybne liečení. S obľubou sa navážal do svojich kolegov lekárov a urážal ich za to, aké postupy pri liečbe pacientov s covidom volia.

Zomrel bojovník proti pandemickým opatreniam. Zabil ho Covid!

„Hložník je tak vypatlaný, že sa nezmôže na nič iné ako neustále opakovať, aby si všetci, ktorí nezdieľajú názory covid fanatikov, obliekli skafandre a prišli na covidové oddelenie liečiť pacientov. Fakt úbohé,“ napísal napríklad raz Piják o primárovi Hložníkovi. Od antivaxerskej scény si Pijak za podobné útoky vyslúžil ovácie.

Plastické operácie pŕs bez narkózy aj atestácie! Prípad chlípneho chirurga rozpletá súd

Ďalšie výsmešné poznámky mal internista aj k známemu infektológovi Petrovi Sabakovi. „Už majú strach sa mi ozývať, aby som ich nesprdol, čo tam vyvádzajú, a preto radšej pacienta nechajú zomrieť. Takže je úplne komické, ako ma Sabaka s primárkou vyzývajú, aby som im prišiel pomáhať na oddelení,“ napísal Piják nedávno.

Pochod za reprodukčnú spravodlivosť v Bratislave

Zľahčovanie ochorenia sa mu teraz zrejme bohužiaľ vypomstilo. „Je vo veľmi vážnom stave, leží na Kramářoch v Bratislave,“ potvrdil pre Nový Čas zdroj z nemocnice. Ako sa k ochoreniu stavia teraz a čo si myslí o svojich predchádzajúcich vyjadreniach, nie je známe.