Úchylovi  sa to zdalo veľa, tak sa odvolal

Za znásilnenie troch detí a pokus o vraždu šesťročného dievčatka v utorok Krajský súd v Ostrave uložil výnimočný trest. Štyridsaťpäťročného Reného Nagya z Třinca poslal súd do väzenia na 20 rokov. Muž s trestom nesúhlasí a ešte v pojednávacej sieni sa odvolal. Štátny zástupca sa práva na odvolanie vzdal. Podľa súdu obžalovanému priťažilo, že jeho obete boli deti a že útok opakoval.

V minulosti už bol Nagy za podobný zločin odsúdený

Po prepustení sa ale nenechal ambulantne liečiť. Aj preto súd nariadil, že po odpykaní trestu musí Nagy isť do ústavu a znova sa liečiť.
Všetky prípady sa stali vlani od júla do septembra v Třinci. Dvaja chlapci a dievča vo veku od šesť do desať rokov Nagy podľa obžaloby vylákal pod rôznou zámienkou do odľahlých miest třineckého lesoparku. Tam ich vyzliekol a obchytkával. Chlapci sa po nejakej dobe vyšmykli a z miesta utiekli. Šesťročná dievčatko kričalo o pomoc, podľa rozsudku sa ju Nagy pokúsil aj zabiť.

Prestal až v okamihu, keď nejavila známky života

Podľa obžaloby Nagy dievčatko strhol na zem a opakovane škrtil tričkom, až upadla do bezvedomia. „Prestal až v okamihu, keď nejavila známky života. Bol presvedčený, že je mŕtva. Jeho cieľom bolo zbaviť sa jediného svedka, „ povedala na súde žalobkyňa. Jedine s touto časťou obžaloby na súde Nagy nesúhlasil.
„Nechcel som jej ublížiť, chcel som ju len upokojiť,“ uviedol. Podľa súdu ale je jednoznačné, že chcel dievčatko zabiť. „Nebolo to síce premyslené konanie, ale skrat. Čo ho ale neospravedlňuje,“ povedal sudca, ktorý rodine dievčatá priznal odškodné 300 000 korún.
Policajti Nagya dopadli krátko potom, čo bola v lesoparku vlani v septembri nájdené polonahé šesťročné dievčatko. Stratila sa pri vychádzke, čo ohlásili jej príbuzní. Nahú ju našiel okoloidúci. O pár hodín neskôr policajti zadržali aj podozrivého muža. Pri vyšetrovaní vyšlo najavo, že útokov na deti má na svedomí viac.