Belasí prerušili sériu piatich prehier, naplno bodovali po štvrtý raz v sezóne. Napriek výhre však zostali na konci tabuľky Západnej konferencie.

Bol to zápas dvoch vyrovnaných súperov. Slovan sa ujal vedenia v 13. minúte, keď sa po prihrávke Švarného dostal do úniku Rau a pomedzi betóny brankára poslal puk do siete – 0:1. V závere prvej tretiny mohli slovanisti pridať ďalší gól z presilovky.

Prvý gól Slovana

Aj v druhej tretine v pokračujúcej presilovke mal Gelinas šancu zvýšiť náskok svojho tímu, ale jeho gólovú strelu zlikvidoval Krasikov. Na druhej strane mal Čiliak priestor sa ukázať keď Demidov pálil na Čiliaka z dobrej pozície. Rovnako dopadla aj akcia v 27. minúte po brejku Kazakova. Slovan si udržal jednogólový náskok aj v závere druhej tretiny pri presilovke domácich.

AJ Čiliak mal priestor sa ukázať

Tretia tretina sa niesla v snahe domácich o vyrovnanie. Čiliak zachránil svoj tím po strele Komarova v 48. minúte, hostia mohli odskočiť na dva góly v ďalšej početnej výhode. Štyri minúty pred koncom Kazakov z dorážky z veľkého uhla dokázal vyrovnať. Po tomto momente sa Slovan snažil o víťazný gól, bol strelecky aktívnejší, ale zápas napokon dospel do predĺženia.

Aj v predĺžení bol Slovan lepším mužstvom, gól mohol najskôr streliť Grman, ale o víťazovi napokon rozhodla presilovková strela obrancu Gelinasa.

Slovan zakončí výjazd na klziskách súperov vo štvrtok 11. októbra, od 18.30 h nastúpi proti Avangardu Omsk.

SIBIR NOVOSIBIRSK – SLOVAN BRATISLAVA 1:2 PP (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 56. Kazakov – 13. Rau (Baranov, Švarný), 65. Gelinas (Taffe). Rozhodcovia: Ravodin, Sidorenko – Sazonov, Strelcov, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 5211 divákov.

Zostavy:
Sibir: Krasikov – Alexejev, Loginov, Vorobej, Piganovič, Morozov, Demidov, Savčenko – Sajustov, Bertrand, Dugin – Michajlov, Kazakov, Šarov – Romancev, Tkačenko, Šaškov – Pešechonov, Bodrov, Komarov – Jakovlev

Slovan: Čiliak – Sersen, Gélinas, Grman, Meszároš, Jánošík, Klok, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Virta, Sukeľ, Liška – Lamper, Bailey, Lunter – Chipchura, Rau, Baranov