Zverenci Pavla Hapala vyhrali v Estónsku 2:1.

Góly: 83. Poom – 14. Sipľak, 89. Mutso (vlastný)
Rozhodoval: Jari Järvinen (Fín.), ŽK: Berggren, Mutso, Kuusk, Vaikla, Siňavskij – Polievka
Estónsko 21: Vaikla – Berggren (53. Kaldma), Kuusk, Pürg, Lilander (78. Grauberg) – Mutso, Poom – Tur, Liivak (63. Šlein), Siňavskij – Järva
SR 21: Rodák – Chvátal, Vavro, Sipľak, Hancko – Hromada – Špalek (70. Čmelík), Káčer, Bénes, Polievka (86. Jirka) – Vestenický (76. Balaj)
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov úspešne zvládla prvý kvalifikačný duel o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v roku 2019. Nad domácim Estónskom zvíťazila po veľkej dráme 2:1.
Skóre otvoril už v štrnástej minúte Michal Sipľak, domáci vyrovnali zásluhou Markusa Pooma v 83. minúte. O osude súboja rozhodol vlastný gól Kaspara Mutsa v predposlednej minúte riadneho hracieho času.
Slovákom v neúplnej tabuľke patrí 2. miesto za šesťbodovými Severnými Írmi.

Tri domáce zápasy

Najbližší program SR v kvalifikácii:
5. september 2017 Slovensko – Severné Írsko (Senica, 20:30)
5. október 2017 Slovensko – Island (NTC Poprad)
10. október 2017 Slovensko – Španielsko (NTC Poprad)

Olympijská kvalifikácia

Šampionát v Taliansku bude zároveň európskou olympijskou kvalifikáciou – štyria semifinalisti ME 2019 preniknú na turnaj do Tokia 2020.
Slovenskí reprezentanti boli iba nedávno účastníkmi európskeho šampionátu v Poľsku 2017, kde bojovali o postup do semifinále. Ten im tesne ušiel.
1. Severné Írsko 2 2 0 0 3:1 6 b
2. Slovensko 1 1 0 0 2:1 3 b
3. Albánsko 2 0 1 1 0:1 1 b
4. Estónsko 3 0 1 2 2:4 1 b
Island 0 0 0 0 0:0 0 b
Španielsko 0 0 0 0 0:0 0 b