Zatkli víťaza Tour de France. Po zatknutí priznal aj závislosť na drogách

1409
Cyklista Jan Ullrich a herec Til Schweiger

Slávny športovec verejne prehovoril o tom, ako sa mu život rozpadá pod rukami. Bývalý nemecký cyklista Jan Ullrich po víkendovom zatknutí na Malorke priznal, že má problémy s užívaním drog. Štyridsaťštyriročný víťaz Tour de France z roku 1997 teraz oznámil, že je odhodlaný so závislosťou bojovať a chce nastúpiť na liečenie.

„Z lásky k deťom idem na terapiu. Rozchod sa Sarou a odlúčenie od detí, ktoré som od Veľkej noci nevidel a takmer s nimi ani nehovoril, ma veľmi zobralo. Preto som robil a bral veci, ktorých teraz ľutujem,“ povedal olympijský víťaz zo Sydney listu Bild.

Podľa Ullrichovho právneho zástupcu Wolfganga Hoppeho už má cyklista rezervované miesto na klinike v Nemecku. „Jan tam môže kedykoľvek nastúpiť. Všetci dúfame, že sa rýchlo zase postaví na nohy,“ uviedol.

 Ullricha zatkli na  Malorke 

Ullrich bol na Malorke zatknutý za násilné vniknutie na cudzí pozemok a vyhrážanie. Noc strávil vo väzbe. Podľa informácií španielskych médií napadnutým bol Ullrichov sused krajan, herec a režisér Til Schweiger. Sudca v sobotu cyklistu vypočul a prepustil, udelil mu ale zákaz priblíženia.

Pre Ullricha to nie je prvý konflikt so zákonom. Vlani vo Švajčiarsku dostal podmienečný trest na 21 mesiacov za nehodu v opitosti z roku 2014.