Hromadné znásilnenia v centre Prahy. Video, ako zásahovka zadržala 6 Alžírčanov.
35-ročnú írsku turistku čakal na Veľkonočný pondelok v Prahe otrasný zážitok, na ktorý najskôr iba tak nezabudne. V bare stretla muža, Alžírčana, ktorý jej hneď padol do oka. Neuvážene s ním vyrazila na izbu, kde sa oddávali sexuálnym hrám. Muž si potom ale prizval päť kamarátov a spoločne turistku znásilnili. Tá ich následne nahlásila na polícii. Pozrite sa, ako dramatické zadržanie násilníkov vyzeralo.

Vídeo z policajného zásahu pri ktorom zadržali 6 Alžírčanov

„Polícia, otvorte!“ Sú počuť intenzívnu výkriky jedného z členov Špeciálnej jednotky. Dvere v hosteli v Náprstkovej ulici v centre Prahy, za ktorými sa má skrývať šesť Alžírčanov, sa ale ani nepohnú. Policajti sa preto vrhajú do akcie. „Dvere nešlo otvoriť ani náhradným kľúčom a na výzvy nikto nereagoval, preto boli dvere vyrazené baranidlom,“ komentoval zákrok policajný hovorca Jan Daněk.

Dramatický zákrok nakoniec končí úspešne – ozbrojení policajti všetkých šesť mužov v rozľahlom byte skutočne nájdu a zadržia. Všetci do jedného vyzerajú prekvapene, ako je zo záberov policajných kamier viditeľné.

V putách však muži, ktorí pochádzajú z Alžírska, neskončili náhodou. Na Veľkonočný pondelok ráno na nich totiž prišlo udanie od 35 ročnej írskej turistky, ktorá sa s jedným z nich vydala v noci na izbu. Tam sa spoločne oddávali dobrovoľným intímnom hrám. Turistka potom údajne muža za jeho výkon príliš nepochválila, čo sa temperamentnému Alžírčanovi zjavne nepáčilo.

„Následne muž priviedol ďalších päť svojich kamarátov a malo dôjsť k spomínanému znásilneniu,“ uviedol k prípadu Daněk. Žena sa údajne snažila násilníkmi odradiť tvrdením, že je učiteľka, ani to jej ale nepomohlo.

 Strach o  život 

Žena policajtom povedala, že sa bála brániť a zavrela radšej oči, aby jej neublížili ešte viac fyzicky. „Cítila som, ako sa na mne vymieňajú … Veľmi som sa bála. Bola som vydesená, cítila som sa odporne, ako že som hlúpa, hrozne naštvane … Myslela som si, že ma zabijú,“ priblížila podľa denníka Právo kriminalistom svoje pocity.

Akonáhle s ňou všetci podľa jej slov skončili, odišli z izby, ale jeden sa vrátil a ženu znovu znásilnil. Takmer všetci sú pritom z dobre situovaných rodín a na vysokých školách, len jediný z nich pracoval na letisku v Paríži.

Polícia všetkých šesť cudzincov následne obvinila z trestného činu, Obvodný súd pre Prahu 1 ich v stredu poslal do väzby. V prípade odsúdenia im hrozí až desať rokov za mrežami.