Slovan vyhral piaty domáci zápas futbalovým výsledkom 1:0

1467

HC Slovan verzus Admiral Vladivostok

Slovan Bratislava získal ďalšie tri body, v utorok na vlastnom ľade zdolali tím Admiral Vladivostok tesne 1:0. Zaznamenali už tretí triumf v rade za sebou. V úvode tretej tretiny sa do streleckej listiny zapísal v presilovke obranca Cam Barker. Bol to jeho druhý gól v tejto sezóne a ten prvý dal tiež  Admiralu Vladivostok v prvej polovici septembra na ľade Admiralu. Znamenal zisk bodu a bol jediný zo strany Slovan.

Nástup do prvej tretiny bol u obidvoch mužstiev rovnaký. Každý chcel stiahnuť víťazstvo na seba od prvých sekúnd. Prvý nebezpečný pokus predviedli hostia. Slovan im neostal nič dlžný. Després strelou od modrej vyskúšal pozornosť brankára, ktorý ho chytil vzorovým semaforom. V nasledujúcich minútach sa predviedol aj Štěpánek v bránke. Prvým vylúčeným bol hráč Admirálu Mamašev. Presilovku hostia ustali. Výborné chvíle mal Sobolič. Posledné dve minúty tretiny mal na vrh Slovan.
Strely na bránku 9:7

Hráči si s rozhodcami aj „zatančili“

Druhú tretinu poznačilo časté vylučovanie, čo ale ani jeden tím nevyužil. Brankári sa vyznamenali efektnými kúskami na začiatku tretiny. Mužstvá hrali pozorne a obetavo v obrane. Gól sme síce nevideli ale o napätie nebola núdza.
Strely na bránku v tretin 9:8

Smiem prosiť …

V úvode tretej tretiny si zahrali Slovanisti ďalšiu presilovku, ktorú po 18 sekundách Barkerovým gólom od modrej využili. Bol to prvý a posledný gól zápasu. Napätie ale zápasu do posledných sekúnd nechýbalo. V 55 minúte Štěpánek v bránke doslova čaroval, keď na trikrát zlikvidoval šance Mamaševa. V záverečnej minúte si zahrali hostia power-play ale na stave sa nič nezmenilo. Slovanisti tak za štyri dni odohrali tri víťazné zápasy.
Strely na bránku v tretine 14:9

Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení obaja brankári: Ivan Nalimov a Jakub Štepánek.

Slovan sa najbližšie predstaví v nedeľu 3. decembra v Rige proti miestnemu Dinamu.

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 42. Barker (Meszároš, Řepík)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Kašpar a Viedenský – Sabolič a Nalimov (všetci po 10 min za nešp. správanie), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Birin, Kislov – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 7564 divákov

Slovan: Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačík, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Kašpar – Réway, Z. Boychuk, Colby Genoway – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Z. Boychuk, Sádecký, T. Hrnka

Robert Sobolič

Admiral: Nalimov – Blum, Mamašev, Volčenkov, Miščenko, Gluchov, Mnacian, Kurašov – Sabolič, St. Pierre, Tkačov – Krasnoslobodcev, Sajustov, Manukian – Fiščenko, Makarenko, Kazakov – Sergejenko, Machanovskij, Butuzov

O zápase po zápase:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Som spokojný s našou hrou v oslabení, ziskom troch bodov a defenzívnou hrou v záverečnej desaťminútovke. Súper mal dosť šancí, ale chlapci veľmi dobre blokovali strely.“

Fredrik Stillman (tréner Admiralu): „Gratulujem Slovanu k trom bodom, bol dnes lepší a zaslúžene vyhral. Nám sa dnes nepodarilo dostať puk do bránky, a preto odchádzame naprázdno. Mali sme príliš veľa zbytočných vylúčení, musíme si nastaviť zrkadlo a pripraviť sa na ďalší duel.“

Marek Viedenský (útočník Slovana): „Dôležité sú tri body. Diváci videli dobrý zápas, obaja súperi podali kvalitný výkon. Som rád, že sme zvíťazili. Obaja súperi dobre bránili, dávali si pozor. Práve preto padol len jeden gól. Nám veľmi dobre zachytal Jakub (Štěpánek, pozn.).“

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): „Bol to ťažký zápas, druhý za dva dni. Trochu sme za sebou ťahali nohy, našťastie sme to v závere ubránili a zvíťazili. Sám som bol prekvapený, že som sa v bránke necítil zle. Nevyspal som sa dobre, ale pomohlo mi popoludňajšie zdriemnutie. Po fyzickej stránke som sa cítil lepšie ako v pondelok.“