Adriana Lima: Anjel

1210

Adriana Lima sa narodila pod šťastnou hviezdou v Brazílií a vlastnou cieľavedomosťou sa presadila vo svete modelingu.

Svoju kariéru zahájila v patnástich keď sa rozhodla, že prerazí v súťaži Brazílskej modelingove agentúry Ford z ktorého sa kvalifikovala do celosvetového kola kde skončila ako druhá.
 
Toto umiestnenie jej však neprinieslo očakávaný úspech, naň si musela počakať ešte tri roky, vydrilovať si nulovú angličtinu a akýtaký prehľad v módnej brandži, ktorá pre ňu bola dovtedy jednou veľkou “brazílskou“ dedinou. Zakrátko podpísala zmluvu s Elite Model Managementom. Potom to už šlo rýchlosťou blesku, konečne sa dostala tam kam ju to vždy najviac ťahalo – na titulku Vogue, prišli prehliaky pre Veru Wang, Christiana Lacroixa, Grioga Armaniho. Pred jedenástimi rokmi stála prvý krát na móle s anjelskými krídlami pre Victoria´s Secret, ako sama tvrdí bola v takom strese, že ledva dokázala prejsť po móle. Keď sa pár dní po prehliadke nechala nafotiť pre pánsky časopis Gentlemen´s World, tak sa toto číslo rozchytalo kozmickou rýchlosťou a následne sa muselo pre nadmerný dopyt dokonca dotláčať.

Okrem toho, že jej sexepíl zaručuje všetkým firmám, ktoré s týmto anjelom uzatvárajú zmluvy miliónové obraty, k jej najväčšiemu šťastiu to, že vďaka svojmu výzoru môžeme pomáhať druhým, preto sa vo väčšine svojho voľného času venuje brazílskym sirotám a žije pokojný rodinný život so svojim manželom Marko Jarićom ktorého si zobrala romanticky na deň Sv. Valentína a s ktorým má skoro ročnú dcérku Valentinu.

Keď sa jej pýtajú na modeling a konkurenciu, vždy sa začne rozčulovať nad štíhlosťou dnešných modeliek, ktoré podľa jej slov nič nejedia a krivky pre nich predstavujú len problém, čo je podľa Adrianinho názoru ten najhorší prístup, pretože takto budú vyzerať všetky rovnako a nikdy sa neodlíšia jedna od druhej.

Ak by ste si však mysleli, že svojej postave nemusí investovať ani minútu času, tak ste pekne na omyle, “svoje telo, svaly a štíhlosť si odmakávam pekne v posilňovni, určite som v nej strávila aspoň polovicu svojho života tento rok“. Svoje telo má rada také aké je no na prehliadky spodného prádla sa radšej nepozerá, “bojím sa, že by som na sebe našla niečo čo sa mi nepáči a prišla tak na nápad, že je načase zabaliť modeling a to naozaj ešte neplánujem“….

Svoj voľný čas najradšej trávi pozeraním brazílskych seriálov a maľovaním a jej posledným nesplneným snom ako modelky je dostať sa aspoň raz na obálku talianskeho Vogue. Nikto by do nej nepovedal, že nemá v láske šampóny a mydlá, pretože podľa nej to nie je prirodzené a v budúcnosti sa plánuje presadiť ako herečka.

Keď sa jej spýtate na moment, ktorý sa Adriane vryl najhlbšie do pamäti, dlho neváha a opíše deň kedy nasadla na lietadlo smerom do New Yorku a keď zarobila prvé peniaze “pochádzam z chudobných pomerov, bola som prvý člen rodiny, ktorý sa letel v lietadle a ktorý sa naučil plynule po anglicky, doteraz vlastne celkom dobre neviem ako som sa sem dostala, ako som mohla zarobiť také peniaze a naučiť sa toľko vecí. Keď som sem išla nemala som ani len šajnu o tom čo je to Vogue alebo aký návrhár je práve in…“ Nie nadarmo hovoríme, že sa narodila pod šťastnou hviezdou…