Brazílski policajti vyšetrujú brutálnu vraždu herca Jeffersona Machadu (†44). Vyšetrovatelia po ňom pátrali niekoľko týždňov. Jeho telo nakoniec našli zviazané v drevenej truhle v kôlni na pozemku pri Rio de Janeire. Matka obete uviedla, že so svojím synom naposledy hovorila v januári tohto roku. Následne jej od neho chodili podivné textové správy.

Hviezda brazílskej telenovely Reis zmizla v januári tohto roku. Herec Jefferson Machado bol naposledy videný 27. januára, potom ako by sa po ňom zľahla zem. Na jeho rodinu sa obrátila nemenovaná agentúra s tým, že jeho osem psov zostalo opustených v jeho dome v Rio de Janeiro. Každý z jeho psov mal podľa informácií britského denníka Daily Mail sledovacie zariadenie.

Rodina sa o herca začala strachovať. Jeho mama Maria das Doresová uviedla, že s ním naposledy hovorila 29. januára, keď jej oznámil, že ide do São Paula, kde mal mať dohodnutý pracovný pohovor. Mal vraj v úmysle prespávať u svojho kamaráta. Zároveň uviedla, že jej následne od syna chodili podivné textové správy, ktoré boli plné gramatických chýb. „Povedal mi, že mu na toalete spadol telefón, a preto sa so mnou nemôže spojiť cez videohovor,“ uviedla Doresová. Po hercovi nakoniec začali pátrať policajti. Oficiálne bol vyhlásený za nezvestného 9. februára.

Výhra mu priniesla smrť! Brazílčan si vďaka výhre v lotérii prišiel na 9 miliónov. Kvôli peniazom ho zavraždili

Avšak pátranie dopadlo tragicky. Začiatkom týždňa vyšetrovatelia oznámili, že našli jeho telo. Kriminalisti ho vykopali na pozemku neďaleko Rio de Janeira. Jeho telo niekto zviazal a napchal do drevenej truhly. Následne truhlu s telom zakopal v rozpadnutej kôlni. Pozemok, na ktorom policajti telo objavili, si údajne prenajala žena, ktorá Machodu poznala. Doteraz však policajti neoznámili, či majú podozrivého či už vykonali zadržanie. „Jefferson bol chladne a brutálne zavraždený, závistlivými, zlými a samozrejme bezohľadnými ľuďmi,“ uviedla právnička rodiny obete Cintia Hilsendegerová.

TOP: Brazílski väzni si môžu skrátiť tresty štúdiom