Americký herec nafilmoval útok sám na seba. Útočníkom zaplatil, tí ho nakoniec prezradili

1320
Jussie Smollett

Herec Jussie Smollett podľa americkej polície v januári si vopred naplánoval svoje prepadnutia, ktoré sa následne snažil vydávať za rasistický a homofóbny útok. Polícii sa totiž priznali útočníci, ktorým Smollett za napadnutie zaplatil tisíce dolárov. Dôvodom k celému incidentu podľa polície bola Smollettova nespokojnosť s honorárom, ktorý dostáva za účinkovanie v seriáli Empire, informovala agentúra Reuters.

Plánované napadnutie sa odohralo 29. januára. Smollett bol zatknutý a obvinený z klamstva vo štvrtok. Útok navyše herec zrežíroval tak, aby to vyzeralo, že útočníci sú podporovateľmi Donalda Trumpa. Sám totiž oznámil polícii, že muži vykrikovali slogany na podporu amerického prezidenta.

Prečo presne herec dúfal, že sa jeho honorár zvýši, keď bude predstierať napadnutie, polícia nevysvetlila. Smollett dvoma útočníkom zaplatil 3500 dolárov (zhruba 80 tisíc korún). Pokiaľ bude herec usvedčený, hrozí mu podľa agentúry Reuters jeden až tri roky väzenia.

Smollett, ktorý sa otvorene hlási k tomu, že je gay, sa podľa polície už skôr pokúsil pritiahnuť k sebe pozornosť. Sám sebe poslal výhražný list plný rasistických a homofóbnych narážok. „Keď to nezabralo, zaplatil za odohratie útoku,“ uviedla chicagská polícia.

Herca nakoniec prezradili práve muži, ktorým za útok zaplatil. Keď oboch bratov policajti minulý týždeň zatkli, rozhodli sa radšej spolupracovať a vysvetlili políciu zápletku celého príbehu.