Z prostitútky sa stala nevestou ISIS. Nemka opísala svadobnú noc v mučiarni

1625

Dvadsaťšesťročná  Derya O. pochádzajúca z tureckej rodiny žijúcej v Nemecku vypovedala, ako sa z členky motorkárskeho klubu pekelných anjelov a prostitútky stala nevestou ISIS. Uviedla, že sa vydala za Nemca, ktorý konvertoval na islam, život v Sýrii jej vykreslil v najlepšom svetle. Derya opísala hroznú svadobnú noc v mučiacej izbe a smrť svojho muža. Zo Sýrie sa vrátila späť do Nemecka, kde skončila vo väzbe, informoval denník Daily Mail.

Derya sa s nemeckým konvertitom Mariom Sciannimanicom zoznámila online, rozprával jej o organizácii Islamský štát (ISIS), o jeho ideáloch a o živote v Sýrii, kam ho žena pred štyrmi rokmi nasledovala. Za Sciannimanica sa vydala, už ich svadobnú noc jej mohla napovedať, ako bude jej budúcnosť vyzerať.

 Utiekla za  konvertitom 

Žena uviedla, že nejakú dobu chodila s bossom motorkárskeho klubu pekelných anjelov, so svojím životom podľa vlastných slov bola veľmi nespokojná. Dodala, že pracovala aj ako prostitútka. Na internete sa zoznámila so Sciannimanicom, jeho rozprávanie o ISIS jej učarovalo. Derya sa bráni tým, že bola mladá a ľahko ovplyvniteľná. Sciannimanicovi netrvalo dlhú, aby ju presvedčil k úteku do Sýrie.

Sciannimanic jej povedal o jeho konverzii k islamu. Domnieval sa, že sa pridal na stranu „pravej viery“. Bez výčitiek opustil svoju milovanú fenku Lunu, ktorá bola podľa jeho nového vyznania považovaná za „nečistú“ a odišiel do Sýrie. Keď sa Derya zveril s tým, že je slobodný, bez rozmýšľania mu povedala: „Dobre, tak sa vezmeme.“

 Zo stropu viseli reťaze,  na stenách bola krv 

O dva mesiace neskôr odišla z domu. Odletela do Turecka, odkiaľ ju potom pašeráci ľudí dostali do Sýrie. „Keď som Mária prvýkrát videla, vyzeral skvele. Bol oblečený v maskáčoch, mal bradu a zbraň,“ vypovedala Derya. Ich prvá spoločná noc rozhodne nebola romantická. Žena uviedla, že ju strávili v „mučiacej komnate, kde bola krv, obklopení vojakov ISIS“.

„Ubytovali nás v bývalej mučiarni. Zo stropu tam viseli reťaze, na stenách i podlahe bola krv. Bolo to desivé,“ dodala, že od príchodu do Sýrie bola nútená nosiť burku. Priznala, že s džihádistov vyznávajúcich „zvrátenú formu islamu“ nemala veľa spoločného.

 Rozchod s manželom,  románik s rapperom 

„Nechcela som to, čo oni, vlastne som chcela pomáhať sýrskym deťom,“ vyhlásila Derya. Manželia sa v roku 2015 odsťahovali do Iraku, kde Sciannimanicovi porodila syna. Pár sa často hádal a žena uviedla, že sa vzápätí nato rozišli.

Onedlho na to Derya dostala ďalšiu ponuku na sobáš, uchádzal sa o ňu Denis Cuspert, bývalý rapper vystupujúci pod menom Deso Dogg, ktorý sa stal najznámejším nemeckým džihádistom. „Bol s nami často doma, bol to milý a dobrý človek,“ opísala teroristu. Derya si Cusperta ale nevzala, vraj „si s ním nemala čo povedať“.

 Druhý manžel zomrel pri nálete,  prvého popravili 

Jej druhým mužom sa stal belgický extrémista a veliteľ jednotiek ISIS Abú Salahuddin. „Všetko bolo v poriadku, až do chvíle dronového útoku, pri ktorom zomrel. Bolo to dva mesiace po svadbe. Bože, mám to ale smolu na chlapov, všetci okolo mňa umierajú,“ posťažovala sa Derya.

Nakoniec sa vrátila k svojmu prvému manželovi, ale ani s ním sa nedočkala pokojného a šťastného života. Sciannimanica bol obvinený zo špehovanie a predávanie informácií o plánoch ISIS, po rýchlom procese bol popravený.

Potom, čo bol Sciannimanica zatknutý, Derya so synom utiekla z územia pod správou ISIS. Domnieva sa, že jej muž bol pred popravou mučený. Sama sa cítila byť v nebezpečenstve, preto sa pašerákmi nechala previezť cez turecko-sýrsku hranicu.

V Turecku ju zadržali a v lete roku 2017 Derya aj jej syna vydali nemeckým úradom. Od tej doby zostáva vo vyšetrovacej väzbe, rovnako ako ďalší štyria Nemci, ktorí sa pridali k ISIS a následne vrátili späť do Nemecka.

 Nevesta ISIS žiada návrat  domov 

O návrat do vlasti stojí aj Šamima Begumová (19), ktorá cez víkend v utečeneckom tábore porodila syna. Jej prípad otvoril otázku neviest ISIS, ktoré odišli z domovov, aby sa vydali za extrémistov. Britka vyslovila želanie vrátiť sa domov, reakcie na jej možnú cestu do Veľkej Británie sú nejednotné. Prevažuje však odmietavý postoj.

Nevesta ISIS sa po pôrode väzenia nebojí, ale straty syna áno. A prehovorila o strieľaní ľudí

Ešte minulý týždeň sa hovorilo o tom, že ako občianka Británia má určité práva, včera však o britské občianstvo prišla. K tomuto kroku pristúpil minister vnútra Sajid Javid, ktorý bol od začiatku proti jej návratu domov. Rodina menom svojho právneho zástupcu oznámila, že uvažujú o tom, že rozhodnutie ministerstva vnútra súdne napadnú.