„Bachárky ma nútili plaziť sa po kolenách a sprosto mi nadávali…“ rozpráva Tereza H.

Tereze sa vo väzení chcelo plakať

667

Ťažké chvíle prežívala po svojom zatknutí v roku 2018 Češka Tereza H. (26). Na pakistanskom letisku ju zadržali colníci kvôli údajnému pašovaniu drog a ona skončila vo väznici Kot Lakhpat. Prvé momenty pre ňu neboli jednoduché, pretože zo začiatku sa k nej bachárky správali veľmi nepríjemne. Celý svoj zážitok Tereza teraz popísala v najnovšom videopríspevku na platforme HeroHero.

Tereza H. bola viac ako rok po zatknutí v Pakistane odsúdená na osem rokov a ôsmich mesiacov vo väzení. Zo súdnej siene vtedy odchádzala v slzách, ale nevzdala to. Celú dobu tvrdila, že je nevinná, proti rozsudku sa odvolala. Lenže pakistanské súdy nepracujú najrýchlejšie a celej situácii nepomohla ani pandémia koronaviru. Než súd konečne prerokoval jej odvolanie a oslobodil Terezu viny, mladá žena si v láhaurskej väznici odsedela takmer ďalšie tri roky.

V najnovšom videu sa Tereza rozhovorila o prvých chvíľach vo väznici Kot Lakhpat. Prezradila, že zo začiatku sa k nej všetci správali veľmi nepríjemne, časom si ale minimálne s niektorými ľuďmi vybudovala dobrý vzťah a ich správanie sa zmenilo.

 Poníženie a sprosté  nadávky 

V poslednom príspevku ale popísala, ako ju prehľadávala vedúca väznice spoločne s ďalšími troma bachárkami. Išlo o skutočne nepríjemný zážitok.

Popravy a kruté mučenie väzňov! Popísala Tereza H. život vedľa pedofilov a vrahov!

„Tá vedúca, čo tam sedela, na mňa bola taká hnusná. Bola to už od pohľadu krava,“ popísala Češka s tým, že pozdravila a usmiala sa a hneď to od vedúcej schytala, čo sa vôbec smeje. „Potom povedala niečo v Urde a ostatné dievčatá sa začali smiať a mne bolo jasné, že ma ohovárajú. Nevedela som, čo mám robiť, tak som tam stála ako tvrdé y,“ zverila sa s nepríjemným zážitkom Tereza. Dodala, že sa bála na vedúcu aj pozrieť, aby sa jej ešte viac nesmiali.

Mesiac som š*kala zadarmo! Prezradila Tereza H. (26) aj ako sa dostala do Pakistanu

Potom jej vysypali obsah igelitiek na zem a donútili ju plaziť sa a veci znova pozbierať. „Išla som na kolená a zbierala som si veci a ony sa mi smiali. Hovorili slová, ktoré som si zapamätala a neskôr som zistila, že to znamená ‚ku*va’ a ‚štetka’ a tak,“ uviedla Češka s tým, že sa jej chcelo plakať, ale snažila sa poníženie vydržať.