Belgická \"krkavčia matka\" na podmienej slobode

1207

Belgický súd v meste Mons prepustil v utorok poobede na slobodu 21-ročnú Melissu Serrano Aznarovú, obvinenú za neposkytnutie pomoci osobe v nebezpečenstve. Tou osobou bol jej vlastný syn, ktorého vo veku 17 mesiacov znásilnil a ubil k smrti jej druh.

K tragickej udalosti došlo v meste Charleroi. Andy Martini, sedemnásťmesačný chlapček, bol prijatý na urgentný príjem v miestnej nemocnici, avšak na druhý deň svojim zraneniam podľahol. Vyšetrovatelia zistili, že bábätko bolo znásilnené a pravidelne bité alebo mučené, k čomu malo dôjsť v období od 10. do 28. septembra. Násilných činov sa dopustil Jonathan Brichard, vtedajší Melissin druh.

Melissa sa zoznámila s Andyho otcom vo veku 18 rokov prostredníctvom internetovej zoznamky. Krátko na to otehotnela, avšak onedlho po pôrode sa otcom dieťaťa rozišla a opäť cez internet sa dala dokopy s o štyri roky starším Jonathanom. Ich spolunažívanie bolo poznačené bitkami a násilím, ktoré vyvrcholili utýraním nevinného bábätka.

Vyvŕšil si zlosť na štvorročnom synovi tak, že v nemocnici bojuje o život! Len preto, že si myslí, že syn Martínko nie je jeho

V júni tohto roku súd v Monse odsúdil Jonathana Bricharda na 35 rokov väzenia za spôsobenie smrti, zámerné neľudské správanie a sexuálne zneužitie s použitím násilia. Na lavici obžalovaných sa ocitla aj Melissa, ktorú súd obvinil za neposkytnutie pomoci osobe v nebezpečenstve a odsúdil na dva roky za mrežami s možnosťou podmienečného prepustenia.

Melissa si už počas vyšetrovacej väzby odsedela vo väzení päť mesiacov. Súd 19. júna tohto roku rozhodol o jej prepustení na slobodu s obmedzením voľného pohybu. Väzenie opustila v utorok krátko poobede s elektronickým väzenským náramkom na ruke. Má obmedzený voľný pohyb, čo v podstate znamená domáce väzenie a najbližších päť rokov bude pod prísnou kontrolou justičných orgánov, uviedlo v utorok valónske vydavateľstvo Sudpresse.

Bábätko šmarila matka o stenu