Otec? Skôr tyran! Marek (30) z Hronca údajne brutálne napadol svojho syna Martinka (4), dokopal ho a skákal po ňom. Chlapec utrpel vážne poranenia vrátane krvácania do mozgu a v umelom spánku teraz bojuje o život. Aj keď má Marek ďalšie tri deti, vždy vraj týral len Martinka. Teraz vyplávalo na povrch prečo.

Viac ľudí potvrdilo, že Martínko bol šťastný, keď žil u svojej babičky Jany v Čiernom Balogu. Za rodičmi nechcel. Keď sa k nim mal vrátiť, plakal a nariekal. „Martínko chcel zostať u babičky, domov sa vrátiť nechcel. Keď bol u babičky v Čiernom Balogu a volala mu mama, tak ani nechcel ísť k telefónu, a už vôbec nie sa tam vrátiť,“ napísala webu Pluska.sk čitateľka Aja.

 Plakal, že nechce k  rodičom 

Ďalší čitateľ Erik dosvedčil, že Martíko vždy plakal, keď sa mal vrátiť k rodičom. Známa Michaela takto Marka nepoznala. „Marek bol môj kamarát, vyslovene agresívneho som ho nikdy nezažila. Nečakala by som z jeho strany, že by bol takého otrasného činu schopný,“ poznamenala. Aja potom vzniesla do tragického prípadu trochu svetla a objasnila, prečo bol Martinko terčom tyranie.

„Takto sa správal len k najmladšiemu, prvé tri deti netýral. To preto, že si myslel, že nie je jeho, „vysvetlila. Babička Jana povedala, že netušila, že za chlapcovými modrinami stojí týranie. „Keď mal nejaké modriny, vždy sa vyhovorili na to, že len niekde spadol,“ tvrdí. Chlapec u nej býval pol roka po tom, čo na Marka padlo prvýkrát podozrenie, že svojho syna bije. Martinko bol v tú dobu šťastný.

 U babičky bol  šťastný 

„Maťko bol u mňa šťastný, nechcel odísť, a keď sme ho viezli späť, v aute strašne vyvádzal,“ vyhlásila Jana s tým, že nemá slov k tomu, že jej dcéra týranie syna dovolila. Dieťa vrátila do starostlivosti rodičov na základni rozhodnutie Okresného súdu Brezno. „Proti tomuto rozhodnutiu nikto nepodal odvolanie, a preto sa stalo v júli právoplatné,“ vysvetlila hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová.

Nadácia nechránila ale obchodovala s deťmi. Obete mučili a zastrašovali

„Prokurátor sám navrhol vrátiť maloletého do starostlivosti rodičov,“ spresnila hovorkyňa. Prípadom sa teraz zaoberá aj Generálna prokuratúra. Marek skončil za mrežami väzobnej väznice, Martinkova mama Monika sa skrýva s jeho troma súrodencami vo Valaskej. Ako uviedla TV Markíza, kontroly sociálky v minulosti nič nezistili, pretože rodičia mali týraného chlapca vždy schovať.

 Martinka pred sociálky  schovávali 

I keď išlo o neohlásené návštevy, na mučenie dieťaťa sa neprišlo. Marek mal pritom chlapca nielen biť päsťami, ale často s ním aj hádzať o múr. Stav Martinka je pritom stále vážny a nelepší sa. Panujú tiež obavy, že ak sa chlapec vôbec niekedy preberie, bude mať už navždy poškodený mozog. Toto si chudák nezaslúžil …

Keď surové monštrum necháte vychovávať dieťa, ktoré nakoniec utýral na smrť! Opísal týranie Marečka († 2) Mlátenie, až striekala krv, a jeho posledné chvíle