Už raz odsúdený vrah Gonzalo Lopez utiekol pri prevoze z väzenského autobusu. V noci na piatok na úteku v americkom Texase zabil päťčlennú rodinu a ukradol ich auto. Medzi obeťami šialeného štyridsaťšesťročného vraha je šesťdesiatšesťročný starý otec a jeho štyria vnuci, ktorí si u príbuzného práve užívali začiatku prázdnin. Agresora policajti nakoniec zastrelili.

Vrah Gonzalo Lopez

Z päťnásobnej vraždy sú otrasení aj skúsení policajti. „To, čo sa stalo rodine Collinsovcov, je neopísateľné,“ uviedol k masakru policajt a rodinný príbuzný David Crain. Ceremónia za zosnulých sa konala v piatok na baseballovom ihrisku. „Bola to úžasná rodina,“ opísal pri tej príležitosti pastor Steve Bezner.

Medzi obeťami šialeného vraha je tak starý otec Mark Collins a jeho štyria vnuci.

Na celej situácii je najhoršie to, že Lopez si svoje obete vybral iba úplnou náhodou. „Z nejakého dôvodu na nich ten deň jednoducho narazil,“ povedal Bezner. Medzi obeťami šialeného vraha je tak starý otec Mark Collins a jeho štyria vnuci. Menovite Waylon, Carson, Hudson a Bryson. Všetkým bolo od jedenástich do osemnástich rokov.

Všetci vnuci si práve na ranči u svojho príbuzného užívali úspešné splnenie školských skúšok. Jazdili za dedkom radi rybárčiť. \“Strata študenta z akéhokoľvek dôvodu je srdcervúce, ale stratiť štyri tak tragickým spôsobom je trýznivé,\“ oplakávala ich smrť riaditeľka školy, ktorú navštevovali.

Najväčší československý sériový vrah zomiera? Ondrej Rigo zabil 8 žien a jedno bábätko! 

Riaditeľ centra Crime Stoppers Houston, ktorý sa zaoberá podobnými prípadmi, je úplne otrasený. „Toto je absolútne jeden z najkrutejších scenárov, s ktorými som sa stretol, a to som už toho veľa videl a prešiel,“ dodal k masakru podľa denníka New York Post.

Telo bez hlavy kanibalovi vypadlo po nehode z auta! Jazyk obete si vraj osmažil na masle

Lopez si odpykával doživotný trest väzenia za vraždu muža na texasko-mexickej hranici z roku 2006. Pri prevoze na zdravotné vyšetrenie sa vyslobodil z pút, ktoré mal na rukách i nohách, utiekol zo zamrežovanej časti autobusu, napadol vodiča a utiekol do okolitých lesov. Polícia po ňom odvtedy pátrala.