Návštevníčka hudobného festivalu si do vagíny strčila 200 tabletiek extázy! 

Ani tá skrýša jej nevyšla, vyčmuchal ich policajný pes

912

Kuriózny prípad riešili usporiadatelia na britskom hudobnom festivale Creamfields. Jednej z návštevníčok totiž napadlo, že na festival prepašuje väčšie množstvo drog, konkrétne pilulky extázy. Zhruba 200 tabletiek si mladá žena nastrkala do svojho lona a snažila sa zásielku dostať za dealerom, ktorý bol vo vnútri areálu. Lenže mala smolu, náklad v ženinom lone vyčmuchal policajný pes.

V anglickom Daresbury sa každoročne koná niekoľkodňový hudobný festival zvaný Creamfields. Za počúvaním tanečnej a elektronickej hudby tam každoročne zamieria tisíce návštevníkov. V roku 2021 medzi nimi bola aj 25-ročná Kiera Wilsonová. O bežnú návštevníčku však nešlo.

Do areálu Kiara vyrazila s takmer 200 tabletkami MDMA, teda extázy. Nechcela ale drogy primárne pre seba, niesla ich známemu dílerovi. Balíček za necelých dvetisícpäťsto eur však chcela schovať pred bezpečnostnou kontrolou. Všetky tabletky si tak uložila do veľkého vrecúška, ktoré si následne vložila do vagíny, a vydala sa na cestu.

Smrť na hudobnom festivale: Pilulka extázy s prímesou jedu na potkany zabila devätnásťročné dievča

 Extázu vyčmuchal  pes 

Britka ale ďaleko nedošla. K dievčaťu sa pri vchode na festival hnal policajný pes, ktorý jej schované tajomstvo cítil. Policajti Kieru rýchlo spacifikovali a zo ženinho lona vybrali takmer 200 tabletiek extázy.

Kiera sa síce policajtom priznala, tvrdila však, že netuší, čo je to za drogy a koľko ich presne je. Podľa SMS správ však strážnici zistili, že dievča klame. S dealerom sa dohovárala na odovzdaní konkrétneho počtu tabliet vo festivalovom areáli. Kiera bola nakoniec odsúdená na dva roky väzenia s odkladom na 18 mesiacov.

Slovenskí policajti zatkli organizátora obrieho festivalu, zaplietol sa do zločinu za sedem miliónov eur!

 Drogy v kondómoch aj  sladkostiach 

Nie je to však prvý škandál s drogami na festivale Creamfields. V roku 2018 bol gang drogových dílerov, ktorí pašovali prevažne ketamín, kokaín a extázu, odsúdený celkom na 31 rokov väzenia. Muži chceli podľa denníka Metro zakázané látky na festival prepašovať v Kinder vajíčkach a kondómoch. V minulosti na akciu chcel prepašovať kokaín aj člen britskej Národnej zdravotnej služby (NHS), ktorý nakoniec dostal trest odňatia slobody na tri roky.

Na Pražskom marihuanovom festivale Cannafest policajti zadržali 35 ľudí