Slovenská polícia bola od piatkového rána na nohách. Na 100 strážcov zákona vykonávalo takmer vo všetkých krajoch s výnimkou Žilinského a Bystrického rozsiahlu akciu. Jej názov bol Festival.

Pri razii v Piešťanoch, Partizánskom, Bratislave, Žiline, Svidníku, Novom Meste nad Váhom, Košiciach, Čadci, Stropkove a Michalovciach bolo zadržaných celkom štrnásť ľudí. Podozriví sú zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti.

Uskutočnených bolo veľa domových prehliadok aj preskúmaných ďalších priestorov.

Raziu potvrdila sama polícia. „Týka sa bratislavskej obchodnej spoločnosti a jej daňových priznaní za roky 2015 a 2016. V nich mali byť zahrnuté aj fiktívne faktúry rôznych dodávateľov,“ potvrdila polícia.

 Škoda:  sedem miliónov eur 

Škoda, ktorú mali zatknutí údajne spôsobiť, takmer dosiahla v prepočte vyššie neuveriteľných sedem miliónov eur!. Podľa informácií TV Markízy je jedným zo zadržaných organizátor známeho festivalu Topfest D. Drobný.

Gang, ktorý vykradol stovky kamiónov v Európe, polícia zlikvidovala

 Doteraz úspešný  organizátor 

Ten získal v januári Cenu Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby za rok 2018 v kategórii Festival roka. Tento rok má pritom na Topfeste vystúpiť legendárna elektronická formácia Apollo 440 alebo gitarista Slash so svojou kapelou.

Nájomný vrah pri zatknutí bol rád, že ho chytila polícia a nie gangstri