Ostrovom Mallorca otriasa ďalšia tragédia spojená s drogami! Britka argentínskeho pôvodu Milagros Alanis Moyanová († 19) na známom hudobnom festivale skonzumovali tabletku extázy. Po chvíli skolabovala a zomrela po prevoze do nemocnice. Dôvodom nebola samotná droga, ale ziskuchtivý dealer, ktorý ju nastavil jedom na potkany.

Baleárske súostrovie je neslávne známe bujarými večierkami, na ktorých si mládež prevažne z Európy hojne dopraje nelegálne drogy. Jednej z návštevníčok hudobného festivalu Palma sa stalo požitia pilulky extázy osudným.

Dievča si užívala koncert talianskeho DJ a svojim rodičom ešte stihla poslať video, na ktorom tancuje, a prisľúbila, že na seba dá dobrý pozor. Svoj sľub bohužiaľ nedodržala, keď chvíľu potom skonzumovala tabletku s tanečnou drogou. Milagros sa nedlho nato zrútila a bola prevezená do nemocnice, kde zomrela v príšerných bolestiach.

 Smrtiaca  extáza 

Jej zdrvený otec Paulo zverejnil na sociálnych sieťach fotku žltej tabletky s lebkou a pripísal k nej drsný a emotívny komentár: „Rád by som vedel, kto môjmu dievčatku predal tento jed, aby som mu potom mohol vpáliť guľku do hlavy!“

Extáza ako nový prostriedok na liečbu psychických porúch?

Kombinácia drogy a jedu mala podľa jeho slov na jeho milovanú dcéru také účinky, že jej telo spoznal až podľa tetovania. V drsnom vyznaní sa s dievčaťom lúčil a dílerom odkázal, že pochcípajú ako krysy.

Ostrov, na ktorom sa denne predá niekoľko desiatok tisíc tabliet extázy, je nadmernou konzumáciou nelegálnych drog priamo povestný. Preto po tragédii úrady a médiá turistov pred konzumáciou MDMA dôrazne varujú. Nie je isté, koľko otrávených piluliek v obehu je.

V tomto týždni nejde zďaleka o prvý škandál spojený s drogami. Na susednom ostrove Ibiza sa pred niekoľkými dňami otrávilo ešte len trojročné dievčatko pilulkou extázy, ktorú našla na detskom pieskovisku a zjedla v domnení, že sa jedná o cukrík. Incident sa paradoxne odohral v jednom z mála rezortov na ostrove, ktorý je pre svoju kľudnejšie povahu vhodný aj pre rodiny s deťmi.