Pri zmienení mena Ondrej Rigo sa ešte dnes celý rad Slovákov otrasie strachom aj odporom. Dlhé roky totiž Rigo platil za najväčšieho sériového vraha v Československu. Podobne ako pred viac ako 36 rokmi mali v Čechách ženy strach zo spartakiádneho vraha, báli sa tie na Slovensku o niečo neskôr nočného postrachu, ktorý ich vraždil spiace v posteli a ich mŕtvoly potom znásilňoval.

Rigov príbeh začína podobne ako celý rad jemu podobných – otca kriminálnika zobrala polícia, mama na neho a jeho súrodencov nestačila, a tak ešte ako decko putoval do detského domova, ktorý čoskoro striedal s polepšovňou. Jeho otca neskôr pri vykrádačke zastrelili, matka zomrela pri autonehode. Roku 1990 odišiel prvýkrát vraždiť do Nemecka – zabil tu dve ženy, potom sa presunul do Holandska, kde zavraždil tretiu.

Potom sa vrátil do svojej vlasti, vo vraždení ale pokračoval. Prvou jeho domovskou obeťou sa stala seniorka v domove dôchodcov. Potom zabil ženu na ubytovni, a pretože vedľa nej spal aj pätnásťročný syn, zavraždil aj jeho. Medzi júnom 1990 a marcom 1992 zabil osem žien a onoho chlapca. Jednu ženu pri pokuse o vraždu zranil – udrel ju do hlavy motykou, pred smrťou ju zachránila zlomená rukoväť a syn susedky, ktorého vydesili hlasné rany.

Za 5 vrážd a 6 znásilnení TREST SMRTI

Za svoje zločiny dostal doživotie, doteraz ale tvrdí, že je nevinný. O krvi obete na svojich rukách, s ktorou ho zatýkali, tvrdil, že je to sirup, jeho spermie na obeti zase nastrčila prostitútka, pri ktorej bol. Zapieral, aj keď ho bezpečne identifikovala jeho jediná preživšia obeť.

Príbeh vraha: Ed Kemper jeden z najhorších a najsadistickejších masových vrahov a kanibalov

Ako sadista a nekrofil ženy brutálnym spôsobom zabil – väčšinou ich ubil do hlavy alebo ubodal, keď ešte spali – a potom ich telá znásilnil. Vzrušovali ho zmrzačené hlavy. Vyberal si byty, do ktorých bolo ľahké sa dostať cez pavlač alebo otvorené okno. Byty, v ktorých žili osamelé ženy.

Rigo bol dvakrát ženatý, dokonca má dcéru, ktorá za ním bola naposledy roku 2005 vo väzení. Ako na tom je teraz, je ale nejasné. Naposledy o jeho stave informoval server Pluska tento rok v auguste, keď sa vo väznici v Leopoldove vykonávalo očkovanie odsúdených. Vakcínu dostal napríklad aj vrah Jozef Slovák, ktorý má obeť aj v Česku. Rigo však medzi očkovanými nebol.

Sama so svojím vrahom

Podľa zdroja z väznice na tom bol toho času zdravotne veľmi zle a ležal v nemocnici. Dokonca sa o ňom už aj hovorilo, že zomrel. „Má ale ešte veci v sklade, tak asi stále žije. Nie je tu cez mesiac, a keď sme sa pýtali, kde je, povedali nám, že v špitály. Už predtým mal problémy so srdcom a dostal aj nejaké prášky. Vlastne len ležal,“ uviedol zdroj.