Deväť rokov, tak dlho uplynulo od smrti Ivety S. (†42) v prešovskej nemocnici. Podľa príbuzných môžu za jej smrť lekári, ktorí nespoznali zápal slepého čreva. Spravodlivosti sa blízki snažia domôcť na súde, lenže ten sa už roky vlečie. Krajský súd teraz zbavil obvinenia všetkých troch lekárov. Skutok, ktorý sa kládol obžalovaným za vinu, sa vraj nestal.

O smutnom prípade informoval denník Plus Jeden Deň. Pani Iveta mala podľa znaleckého posudku zápalový proces v tele už v piatok. Hospitalizáciu vtedy však odmietla, záchranka pre ňu prišla až v nedeľu. Slovenka udávala bolesti brucha, o ktorých sa domnievala, že súvisí s menštruáciou a gynekologickou diagnózou. Tu jej našla obvodná lekárka. Z týchto dôvodov ju teda záchranári odviezli na gynekologické oddelenie.

Tam Iveta po troch dňoch zomrela. Lekári údajne dostatočne nereagovali na zlé výsledky CRP testu. Ten mal lekárom signalizovať, že treba stav pacientky urýchlene riešiť. O čo sa jeden z doktorov síce pokúsil a chcel Ivetu po konzultácii s chirurgmi nechať vyšetriť pomocou CT, kým sa však pre pacientku našlo miesto, zomrela. A to aj napriek tomu, že jej brucho operatívne otvorili, kvôli množstvu hnisu už jej nebolo pomôcť.

Študentka chcela väčšie poprsie! Šlendriánstvom lekárov skončilo operácia katastrofálne!

Okresný súd vlani v lete dvom lekárom udelil podmienečný trest, tretieho oslobodil. Nemocnica dostala od Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou státisícovú pokutu. Štátnemu zástupcovi sa rozsudok nepáčil, navrhoval aj zákaz činnosti a peňažný trest pre obvinených.

Rakovina stála krajiny EÚ v roku 2017 cez 126 miliárd eur, uviedli vedci

Lenže Krajský súd rozhodol úplne inak. Všetkých troch mužov oslobodil obvinenia. Podľa sudcu bola obžaloba nesprávne postavená. „Nebolo preukázané, že sa stal skutok, pre ktorý sú stíhaní,“ povedal podľa Plusky sudca Emil Dubňanský. Dodal, že ani jeden zo znalcov nešpecifikoval, čo mali lekári urobiť inak, aby zabránili smrti Ivety. Podľa znalca z odboru patológie Martina Kováča by navyše zrejme nebolo možné zabrániť smrti pacientky, aj keby bola operovaná ihneď po prevoze do nemocnice. Príbuzné rozsudok zdrvil, o vine lekárov sú presvedčení.

Žena si myslela, že je nadpriemerne zdravá. Až po šesťdesiatke zistila, že kvôli genetickej mutácii necíti bolesť

„Je záhadou, že znalci uviedli, že pri prijímaní musela byť v kritickom stave, ale lekári na nej nič zvláštne nevideli a tvrdia, že nemala žiadne klinické príznaky a vysoké zápalové hodnoty považovali za chybný výsledok,“ komentoval súd príbuzný zosnulej ženy, Roman.

Pacientovi s rakovinou vzali zdravú časť čriev a chorobou zasiahnutú nechali v tele!