Beštiálnym manželom súd zrušil doživotný trest za vraždu zberateľa mincí!

787

Vrchný súd zrušil doživotné tresty nad bývalými manželmi Jaroslavom a Petrou Janákovými. Za lúpežnú vraždu zberateľa, za dva pokusy o vraždu zamestnanca Janákových a za prípravu ďalších dvoch vrážd si dvadsaťosemročná žena odpyká 30 rokov väzenia, tridsaťročný muž o dva roky menej. Verdikt je právoplatný. Motiváciou páru k trestnej činnosti bola snaha získať peniaze na zaplatenie dlhov.

Najzávažnejší zločin spáchali Janákoví 31. júla 2017, kedy zavraždili päťdesiatročného zberateľa mincí a známok Eugena z Prahy. Pod zámienkou, že majú na predaj predmety k rozšíreniu jeho zbierky, ho vylákali na schôdzku a Janáková ho pri spoločnej jazde autom strelila blízkosti Kúpeľov Bělohrad zozadu do hlavy. Janák potom telo odtiahol do poľa a mužovi zobral hotovosť vo výške 34.000 korún (1.360 eur).

Vraždiace manželské komando si vyhliadli ďalšiu obeť, ale muž ich pokusu dvakrát unikol

Dvakrát sa manželia neúspešne pokúsili zavraždiť svojho zamestnanca z herne v Novej Pace, a to kvôli peniazom z uzavretej životnej poistky. Pripravovali ešte ďalšie dve lúpežné vraždy, a to zberateľov, ktoré si vyhliadli prostredníctvom internetových inzerátov.

Vrahyňu Aileen Wuornosovú popravovali už takmer šialenú, ako ukazuje video