Kľúčové svedectvo v kauze Kuciak? Šéf Penty chce vypovedať o kontaktoch s obvineným Kočnerom

1684
Alena Zsuzsová a Jaroslav Haščák

Meno podnikateľa Jaroslava Haščáka (49) sa v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (obaja † 27) zmieňuje poslednou dobou často. Údajná sprostredkovateľka činu Alena Zsuzsová začiatkom roka spolumajiteľa investičnej skupiny Penta mala označiť ako objednávateľa a Haščáka s prípadom spája aj kontakt s obvineným podnikateľom Mariánom Kočnerom.

Kočner v SMS správach naznačil plánovanie vraždy, policajti ho mali obviniť okrem iného na základe tejto konverzácie. Jaroslav Haščák akúkoľvek účasť na plánovaní vraždy odmieta a v pondelok policajtom ponúkol svoju výpoveď.

 

Vyšetrovatelia mali Kočnera obviniť aj na základe textové správy, ktorú poslal spolumajiteľovi finančnej skupiny Penta Jaroslavovi Haščákovi asi mesiac pred Kuciakovov vraždou. „Inak pracujem na odj…ní ču…a,“ „Povieme si, keď budeme spolu,“ reagoval vtedy Haščák. Znenie SMS konverzácie priniesol slovenskému Denník N. Táto SMS pritom s prípadom nemusela vôbec súvisieť.

Jaroslav Haščák prostredníctvom hovorcu spoločnosti Penta špekulácie o zapojení v príprave vraždy odmietol. „Nikdy som s Mariánom Kočnerom nekomunikoval, a to ani v náznakoch, na tému fyzickej likvidácie akejkoľvek osoby. Nemal som žiadne povedomie o tom, že by Marián Kočner pripravoval úkladnú vraždu,“ povedal podnikateľ.

 Alena Zsuzsová chráni seba aj  Mariana Kočnera? 

V súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa Haščákovo meno objavilo už na začiatku februára. Denník Plus JEDEN DEŇ vtedy oznámil, že obvinená Alena Zs. pri výsluchu ako hlavného objednávateľa vraždy označila práve Haščáka.

„Počuli sme, že to mala Alena ZS. na polícii vypovedať, ale kategoricky vylučujeme, že by Jaroslav Haščák bol zapletený do vraždy Jána Kuciaka,“ okomentoval vtedy informáciu hovorca Penty Martin Danko pre server Echo24.cz.

V stredu sa po niekoľkých mesiacoch na verejnosti ukázala Alena Zsuzsová. Dorazila k výsluchu v sprievode zamaskovaných policajtov

Jaroslav Haščák v pondelok kontaktoval vyšetrovateľa s tým, že chce v súvislosti so zverejnenými správami medzi ním a Kočnerom vypovedať. Informáciu potvrdil TV JOJ hovorca spoločnosti Penta.
„Môžem potvrdiť, že pán Haščák v pondelok okolo poludnia kontaktoval z vlastnej iniciatívy vyšetrovateľa. Je pripravený podať vysvetlenie k medializovaným SMS správam, ak bude zo strany príslušných orgánov o takýto krok záujem,“ povedal televízii Martin Danko.