V stredu sa po niekoľkých mesiacoch na verejnosti ukázala Alena Zsuzsová. Dorazila k výsluchu v sprievode zamaskovaných policajtov

2388

V stredu sa po niekoľkých mesiacoch na verejnosti ukázala Alena Zsuzsová (44) obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka († 27). Žena dorazila k výsluchu v sprievode zamaskovaných policajtov, odchádzala po viac ako šiestich hodinách. Aj keď si snažila všemožne zakryť tvár, novinárom sa ju podarilo aj odfotografovať. Po právnikovi tiež konečne odkázala prvé slová.

Alenu Zsuzsovú priviedli policajti z NAKA k výsluchu okolo deviatej hodiny ráno, odchádzať ju novinári videli až o pol štvrtej popoludní. Žena, vďaka ktorej sa otriasli kreslá v tých najvyšších poschodiach politiky, sa ale nadšene netvárila, tvár si snažila zakrývať, ale aj tak sa novinárom podarilo vyfotografovať jej prvé snímky od dňa, kedy bola zatknutá spolu s niekoľkými ďalšími podozrivými z vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho priateľka Martiny Kušnírová († 27). Na výsluchu ale bola kvôli inej kauze.

Policajti Alenu chceli vypočuť kvôli prípadu vraždy primátora Hubarnova Lászlóa Basternáka († 54). Vyšetrovanie jeho pravdepodobne nájomnej vraždy z roku 2010, kriminalisti v minulom roku obnovili, údajne možno práve kvôli kľúčovým svedectvom Aleny Zsuzsovej. To, že žena vypovedala práve v tejto kauze, potvrdil aj jej právny zástupca. „Vypovedala k vražde Basternáka. Odmieta akúkoľvek účasť aj akúkoľvek vinu,“ povedal serveru Pluska.sk. Podiel na obidvoch prípadoch striktne odmieta. „Cíti sa byť nevinná a tiež tvrdí, že je nevinná. Nech rozhodne súd. Zatiaľ platí prezumpcia neviny,“ nechal sa počuť advokát.

Ako právnik obvinenej Aleny tvrdí, jeho klientka s políciou od samého začiatku spolupracuje. V cele má zakázané akékoľvek návštevy. Advokát dokonca konečne objasnil aj to, prečo sa obvinená nesnažila nijako kontaktovať médiá ani verejnosť. „Nechceli sme sa vyjadrovať, máme určitú taktiku obhajoby a jednou z jej častí bolo i vyjadrovania smerom k médiám,“ povedal advokát s tým, že veľkú úlohu hralo aj výročie úmrtia Jána Kuciaka, ktoré so sebou nieslo aj veľa emócií. „Nechceli sme zbytočne prilievať olej do ohňa, aby to nevyzeralo, že sa teraz snaží vyhovárať alebo niečo podobné,“ povedal Pluske.

Alena Zsuzsová obvinená z objednávky vraždy Kuciaka sa vraj živila sexom aj žobraním!

Alena prostredníctvom právnika tiež odkázala, že sa z obvinených pozná len so Zoltánom A., ostatných vraj v živote nevidela. S jeho doterajšími tvrdeniami ale absolútne nesúhlasí. „Odmietame akékoľvek vyjadrenie, čo tvrdí pán Zoltán A., a hovoríme, že sa jedná o vyjadrovanie kajúceho sa páchateľa,“ nechal sa počuť právny zástupca obvinenej. Ten si pred novinármi dokonca dovolil polemizovať o tom, že jeho klientka mohla pred svojím zadržaním políciou jednoducho uniknúť, o zatknutí jej dlhoročného kamaráta Zoltána A. vraj vedela vopred od jeho účtovníčky. Svoje zadržanie vraj nečakala. „Deň vopred už vedela o jeho zadržaní, a keby mala nejaké informácie, a alebo ho k niečomu navádzala, tak prečo by neutiekla,“ povedal právnik.

Podnikateľka Alena Zsuzsová. je vo väzobnej väznici od septembra roku 2018, kedy ju elitná policajná jednotka zadržala. Následne bola žena obvinená z objednávky vraždy investigatívneho novinára Kuciaka a jeho priateľka Kušnírovej, neskôr potom aj z účasti na vražde politika Basternáka. Počas jej väznenia na povrch vyplávali aj informácií o tom, že bola v posledných rokoch v priamom kontakte s niekoľkými poprednými politikmi, ako príklad možno menovať aj podpredsedu slovenského parlamentu a predsedu politickej stany Smer-SD Martina Glváča.