Bezpilotné auto zabilo matku dvoch detí. Boli v tom drogy?

1145

Amerika je v šoku. Auto firmy Uber ovládaný autopilotom zabilo  chodkyňu, ktorá prechádzala ulicou mimo prechod pre chodcov. K smrti došlo v nedeľu v malom meste Tempa v Arizone. Všetci si kladú otázky, ako ku zrážke došlo. Bezpilotné auto totiž v ten deň pomáhal obsluhovať skúsený vodič. Oproti tomu zrazená žena mala pestrú minulosť.

Spoločnosť kvôli prvej smrteľnej zrážke bezpilotného auta s chodcom prerušila testovaciu prevádzku týchto áut po Spojených štátoch a Kanade.

 Prechádzala mimo  prechod 

Žena podľa polície prechádzala ulicou mimo prechod. Po náraze bola prevezená do nemocnice, kde zomrela. Elaine Herzbergová († 49) sa podľa svedkov rozhodla prejsť cestu mimo prechod pre chodcov nečakane. Silné SUV, ktoré v sebe má nahraná všetky pravidlá cestnej premávky, zrejme na nečakanú reakciu chodkyňa nebolo pripravené a ženu tvrdo zrazilo.

Nárazu nezabránil ani testovací vodič, ktorý sedel vo vnútri. Prečo k nehode došlo, je predmetom vyšetrovania. Ľudia sa pýtajú, ako je možné, že vodič vo vnútri vozidla zrážke nebol schopný zabrániť.

 Vydajte  záznamy! 

Ľudia sa na sociálnych sieťach búria. Matky dvoch detí je im ľúto. Pýtajú sa však, prečo polícia nezverejní záznamy z vozidla. „Bezpilotné auto predsa musí mať kameru zvnútra aj zvonku, tak prečo sa neuverejnia záznamy,“ pýta sa na internete Max Devine.

„Naše srdcia sú s rodinou obete. Plne spolupracujeme s miestnymi úradmi pri vyšetrovaní tohto incidentu,“ povedal na svojom Twitteri výkonný riaditeľ uberie Dara Khosrowshahi.

O Elaine toho nie je veľa známe, ale podľa miestnej polície bola od októbra 2014 do októbra 2015 šesťkrát zatknutá za drogové priestupky. Rovnako stála už trikrát u rozvodového súdu. Dcéry, ktoré po nej zostali, sú veku 15 až 18 rokov.