Charlese Mansona, beštiálneho vraha, na pohrebe vystavili v otvorenej rakve! Štyri mesiace po smrti

2777

Až dlhé štyri mesiace po smrti bol pochovaný neslávne preslávený zločinec Charles Manson († 83). O telesné pozostatky vraha sa totiž súdili štyria ľudia. Spor nakoniec vyhral Mansonov vnuk Jason Freeman, ktorý dedka nechal vystaviť v otvorenej rakve a potom ho nechal spopolniť.

Mansonov vnuk Jason Freeman

Charlesa Mansona († 83) pochovali v sobotu v kalifornskom Porterville. Podľa amerického serveru TMZ na smútočný obrad prišlo približne 30 ľudí. Medzi smútočnými hosťami bola aj Mansonova bývalá snúbenica Afton Burton a bývalá členka jeho kultu Sandra Good. Podľa zdroja servera bolo telo vo veľmi zlom stave a Manson na sebe musel mať hrubú vrstvu makeupu a rukavice.

 Posledné foto  beštiálneho vraha 

Telo vraha totiž bolo predtým dlhé štyri mesiace v márnici. Manson nemohol byť pochovaný, kým súd nerozhodol, komu jeho pozostatky patria. O Mansonove pozostatky, ale aj o práva na jeho pozostalosť a na používanie jeho mena, prejavili záujem štyria ľudia. Súd vyhral Mansonov vnuk Jason Freeman. Jeho otec Charles Manson mladší sa narodil do Mansonovej prvého manželstva. Manson junior si neskôr zmenil meno na Charles Jay White a nakoniec spáchal samovraždu.

Freeman nechal svojho dedka po obrade spopolniť a popol rozprášil v neďalekom lese. Podľa TMZ ale fúkal silný vietor, ktorý zavial popol späť na smútočných hostí.

Brutálne vraždy hollywoodskych hviezd /1/

Manson v roku 1967 založil na sklonku éry hippies komunitu, ktorá sa do dejín zapísala ako Mansonova rodina. So svojimi obdivovateľmi sa v San Franciscu venoval neviazanému sexu a drogovým orgiám. V auguste 1969 nariadil svojim stúpencom, aby náhodne zabíjali obyvateľov Belošské luxusnej štvrti v Los Angeles. Päť ľudí usmrtili v dome hudobného producenta Terryho Melchera, dvoch potom v dome podnikateľa Lena LaBianky. Svet najviac šokovala beštiálny vražda herečky Sharon Tate († 26), manželky režiséra Romana Polanského, ktorá bola v čase činu v ôsmom mesiaci tehotenstva. Mansonovi nasledovníci ženu dobodali.

Žena z minulosti: Krvavá Mansonova nevesta prosí o zmilovanie

Za svoje zločiny bol Manson spolu so štyrmi stúpencami odsúdený na doživotné väzenie. Beštiálny vrah zomrel vlani v novembri na zástavu srdca.