Žena z minulosti: Krvavá Mansonova nevesta prosí o zmilovanie

3818

Charles Manson, jeden z najobávanejších rituálnych vrahov moderných dejín má na čele vytetovaný hákový kríž, ktorý si dal vytetovať ako symbol zla a nenávisti. Z jeho obetí bola najznámejšia herečka Sharon Tate. Mansonove nevesty ju nemilosrdne zabili v 9. mesiaci tehotenstva. Najznámejšou Mansonovou nevestou bola Leslie van Houtenová 

Mŕtvoly našla upratovačka. Najprv zbadala mladého muža zastreleného v aute. Na trávniku pred domom ležali vo vlastnej krvi žena a muž. Vnútri vo vile sa nachádzal ešte jeden muž, dobodaný k smrti. A vedľa neho telo ženy vo vysokom štádiu tehotenstva, celé posiate bodnými ranami. Je to Sharon Tate, vtedy najkrajšia herečka Hollywoodu. Na najvyššej obline brucha vrah vyrezal nožom veľké „X“.

O niekoľko hodín neskôr sa našli ďalšie mŕtvoly: v inej luxusnej vile ležala manželská dvojica dobodaná neskutočne brutálnym spôsobom. Z mužovho brucha ešte trčala slonovinová rukoväť vykosťovacej vidličky.

Na oboch miestach šialení vrahovia načmárali krvou obetí na steny nápisy: „Smrť sviniam“ alebo „Helter Skelter“ – Pod tým a nad tým. V jeden deň zomrelo sedem nevinných.

Šéf vraždiacej bandy sa volal Charles Manson. Leslie van Houten mala vtedy 19 rokov a bola jeho šialenou nasledovateľkou. Mala tú česť, že smela vraždiť ako prvá. Zavraždila manželku obchodníka: nožom a vykosťovacou vidličkou…

Leslie bodla štyridsaťjedenkrát. Potom v krvavom ošiali svojej obeti elegantnou vidličkou vyryla do brucha slovo „War“ – vojna…

Mansonovho vraha pustia na slobodu! Rodina zavraždenej tehotnej herečky Sharon Tateovej je v šoku!

Písal sa rok 1969. Bola to doba Woodstocku, hippies, kvetinovej revolúcie a demonštrácií proti vojne vo Vietname. Ale tiež to bola doba Charlesa Mansona. Przniteľa a profesionálneho kriminálnika, ktorý s hŕstkou sebe podobných kamarátov založil hipisácku sektu. Okrem iných prepadlo jeho šarmu 20 mladučkých žien, najmladšia mala 17 a ani jedna nebola staršia ako 24 rokov. Všetky dievčatá boli pekné a podobné Leslie van Houten. Bývali spolu s Mansonom na jeho ranči. Dával im drogy v množstvách, koľko chceli a koľko vládali pojesť, po ranči chodili holé a mali sex s kýmkoľvek. Teda každý s každým. Manson bol pre všetkých svojich prívržencov Boh a Satan v jednej osobe. Nekázal ale o láske a mieri, jeho krédom bola nenávisť. Nenávisť k čiernym, nenávisť k bohatým, k učiteľom, k hollywoodskym hviezdam, politikom a policajtom. Všetci títo sú „Pigs“, čiže svine a práve oni, Mansonovci, sú vyvolení k tomu, aby ich vyvraždili a tým oslobodili a zachránili svet.

9. augusta 1969 poslal troch anjelov smrti do domu herečky Sharon Tate a hviezdneho režiséra Romana Polanského v Beverly Hills na ulici Cielo Drive.

V tej chvíli bol u Sharon na krátkej návšteve kamarát Steven Parent. Práve, keď sa lúčil, vtrhli do domu dve Mansonove posolkyne smrti sprevádzané mužským komplicom. Návštevníka Parenta zastrelili už v odchádzajúcom aute. Vydesení streľbou vybehli z domu ďalší návštevníci: Abigail Folger, bohatá dedička fabrikanta a jej priateľ Voytek Frykowski. 26-ročnú dedičku šialené Mansonove ženy dobodali 26 ranami. Ešte horšie pochodil jej priateľ: na jeho tele neskôr narátali 51 bodných rán, dve strelné zranenia a 13 úderov na temeno lebky – zo všetkých obetí bol jeho boj so smrťou azda najhorší.

Chcela zachrániť dieťa

A potom vrahyne a vrah vpadli rovno do srdca domu k Sharon Tate. Na kolenách prosila o život, aspoň o život dieťaťa, bola v 9. mesiaci tehotenstva. Už mala pre synčeka aj meno, mal sa volať Paul. Jeho otcom bol Roman Polanski.

Sharon nenašla u vrahov ani náznak zmilovania. Našli ju mŕtvu v obývačke. Na sebe iba kvietkovanú podprsenku a kvietkované nohavičky. Ležala na boku s nohami pritiahnutými k telu, zrolovaná ako malé embryo – až do posledného dychu sa pokúšala ochrániť dieťa v svojom lone. Okolo hrdla mala omotané silonové lanko, ktoré viedlo k piatej mŕtvole – jej kaderníkovi Jayovi Sebringovi. Toho zavraždili „iba“ siedmimi ranami.

Sekta svoj čin oslavovala ako víťazstvo. A Manson už pripravoval ďalšie vraždy. Tentokrát chcel byť pri čine sám osobne, aby ho mohol vychutnať a tentokrát smela k nožu siahnuť aj jeho obľúbená nevesta Leslie. V tomto prípade zomrela Rosemary LaBianca a jej manžel Leno. Manson ich označil za „svine“, lebo Leno bol majiteľom veľkého supermarketu v luxusnej štvrti Los Angeles.

Pred súdom sa Mansonove vrahyne a vrahovia zo svojich obetí vysmievali. Burácali smiechom, keď si spomínali na smrteľný strach a zúfalé prosby obetí a nadchýnali sa pocitom, že boli pánmi nad životom a smrťou. Fotografie príšerne znetvorených mŕtvol ich privádzali do záchvatov hysterického smiechu. Pripadalo im to veľmi komické.

Rozsudok bol pre všetkých rovnaký a jednoznačný: Trest smrti pre všetkých. Po reforme trestného zákonníka sa trest zmenil na doživotie. Ale neveste Leslie van Houten darovaný život nestačí. Jednoducho chce slobodu. Dnes, po 37 rokoch strávených vo väznici vyzerá ako milá babička. Už 14-krát požiadala o milosť. A vždy svoju žiadosť zdôvodňovala rovnakými slovami: To Manson z nej spravil vrahyňu, na vine sú drogy, ktoré jej podával, ona sama za nič nemôže, dnes je kresťanka a nikdy v živote by nič podobné nespravila.

Pred dvoma týždňami súd zamietol aj nateraz poslednú, pätnástu žiadosť o milosť. Aj súd používa v zdôvodnení zakaždým rovnaké slová: Ako vrahyňa Leslie tiež nepoznala zmilovanie…

sprac. Zed