Mansonovho vraha pustia na slobodu! Rodina zavraždenej tehotnej herečky Sharon Tateovej je v šoku!

341
Sharon Tate a jej vrahovia Bruce Davis, Charles Manson

V úplnom šoku je rodina herečky Sharon Tateovej († 26). Tá bola vo vysokom stupni tehotenstva brutálne zavraždená členmi zločineckej bandy, známej tiež ako Rodina. Nariadil ju vodcu gangu, neblaho preslávený psychopat a vrah Charles Manson.

Jeden z členov vraždiaceho klanu Bruce Davis (76) má teraz vyjsť na slobodu. O jeho podmienečnom prepustení z väznice, v ktorom strávil päťdesiat rokov, rozhodla v piatok porota v kalifornskom meste San Luis Obispo.

Bruce Davis

V piatok ráno konala porota v mužskej väznici v meste San Luis Obispo v Kalifornii o prepustení Bruce Davisa, člena notoricky známej vraždiacej rodiny Charlesa Mansona. Rokovania o podmienečnom prepustení trvalo dlhých päť hodín a zúčastnila sa ho aj Debra Tateová (66), sestra jednej z najznámejších Mansonových obetí, modelky Sharon Tateovej a Kay Martleyová (82), sesternica ďalšej obete šialenej rodiny muzikanta Garyho Hinmana.

Zbytočná smrť najkrajšej ženy svojej doby

Obe dve šokovalo, keď porota v piatok rozhodla v jeho prospech. Davis počas vypočutia uviedol, že nebol pri vražde Garyho Hinmana, avšak priznal účasť na vražde Donalda Shea  zvaného „Shorty“. Priznal tiež, že vedel, že gang plánuje vraždu Sharon Tateovej a jej priateľov v luxusnej vile na Cielo Drive. Ovšem vrahov sa nepokúsil nijako zastaviť, ani nezavolal políciu, pretože podľa jeho slov mu to v tej dobe bolo jedno.

„Títo ľudia sú vnútroštátni teroristi. Keby tento termín existoval v roku 1969, tak by sme ich tak vtedy nazývali. Keby urobili rovnaký zločin dnes, tak by sme ich takto označovali. Ak by niekto spáchal taký zločin dnes, tak by dostal trest smrti,“ povedala Debra Tateová pre Daily Mail. V úplnom šoku odchádzala od súdu aj Kay Martleyová.

Keď mala 19 rokoch pomohla Mansonovi zabíjať. Po pol storočí vo väzení ju chcú prepustiť

„Myslím, že je nebezpečný pre spoločnosť a nemôžu ma presvedčiť o opaku. Nezmenil sa a klinické záznamy hovoria, že má stále poruchy osobnosti – to nemôžu zmeniť. Tak prečo ho chcete pustiť do ulíc? Myslím tým, že viem, že je starý, ale veď ľudia stále zabíjajú, i keď im je sedemdesiatšesť rokov,“ povedala po skončení rokovaní Kay.

Hoci porota rozhodla o prepustení Davisa z väzenia, stále tu je ešte možnosť, že sa na koniec na slobodu nepozrie. Bruce Davis už žiadal o prepustenie z väzenia šesťkrát! V roku 2017 bolo však jeho prepustenie zamietnuté guvernérom Jerrym Brownom. Guvernér vtedy vyhlásil, že Davis znamená nebezpečenstvo pre verejnosť. Žiadosť mu zamietol aj Arnold Schwarzenegger v roku 2010.

Bobby Beausoleil

Davis je tento rok už tretím členom Mansonovej rodiny, ktorý žiadal o podmienečné prepustenie. Začiatkom januára stál pred porotou Bobby Beausoleil (71) a hneď na konci januára ho nasledovala Leslie Van Houtenovej (69). Avšak ich prepustenie nakoniec zabránil guvernér Nowsom.

Príbeh masového vraha Charlesa „Tex“ Watsona z „rodiny“ Charlesa Mansona

„Myslím, že komisia sa snaží ísť proti politikom. Ale domnievam sa, že jediný dôvod, prečo zostávajú za mrežami, sú guvernéri Kalifornia. Guvernéri Kalifornia sú dôvodom, vďaka ktorému verím, že zostanú za mrežami. Myslím si, že žiadny z nich nechce byť známy ako ten, ktorý na slobodu prepustil vrahov z Mansonovej rodiny,“ uviedla Kay. Davis by mal byť z väzenia odísť do 120 dní, ale do tej doby ešte môže do prípadu zasiahnuť guvernér a jeho prepustenie tak zabrániť.

Leslie Van Houtenová

Tateová uviedla, že je unavená z neustáleho dochádzania pred prepúšťací komisiu a z počúvania detailov brutálnych vrážd. Tento rok je výročie smrťou Sharon a hneď niekoľko hollywoodskych filmárov o vražde krásne herečky a manželky režiséra Romana Polanského natočilo film. Jedným z nich je slávny režisér Quentin Tarantino. „Povedala som Tarantinovi, že nebudem hovoriť o jeho filme. Dal mi scenár na čítanie. Je jediný hollywoodsky producent, ktorý urobil všetko, čo mohol, aby rešpektoval rodiny obetí,“ uviedla sestra krásne herečky.