Polícia pátra po tyranovi, ktorý nechal uškrtiť psíka na zábradlí

533

Len to najhoršie želajú ľudia na sociálnych sieťach človeku, ktorý bez kúska citu priviazal blízkosti Berouna malého psíka k ohrade a nechal ho tu napospas. Zviera našli okoloidúci už mŕtve. Prípad šetrí polícia.

Mŕtvolku malého psíka našli okoloidúci prvého septembra popoludní. Ako dlho tu psík musel v daždi a chlade trpieť nie je jasné. Rovnako tak nie je známe, či tyran psa uviazal tak, že sa škrtil od prvého okamihu, alebo či sa psík zamotal sám.

Veľmi brutálne zmasakroval traktorom 12 štvormesačných divých prasiatok!

„Polícia ČR žiada širokú verejnosť o pomoc v súvislosti spáchania prečinu týrania zvierat, ktorého sa mal dopustiť neznámy páchateľ v obci Lodenice neďaleko ranča U Kotvy, kedy tu mal pri cestnej komunikácii č. 11612 smerom na obec Lužci uviazať o drevenú ohradu psa a ponechať tak svojmu osudu,“ opísala Lucia Macourková z Berounsko polície.

Žena, ktorá utýrala psa, už má nového. Zmeňte zákony, apelujú susedia. Nemáte aj vy podobných susedov?

Políciu zaujíma okrem osoby, ktorá zviera uviazala, aj identita majiteľa uhynutého psíka. Či už ide o jednu osobu či dvoch rôznych ľudí, milovníci zvierat pre nich rozhodne nemajú žiadne milé slová.

„Tomu hajzlovi, čo ho tam uviazal, prajem nech zhnije v pekle,“ napísala jedna z diskutérok na Facebooku. Ďalšie poukazujú na smiešne tresty za týranie zvierat a na stovky podobných prípadov …

M. POLIAČIK: Zvýšenie trestov za týranie prispeje k zlepšeniu ochrany zvierat

Ak môžete identifikovať majiteľa psa, či ste zahliadli osobu, ktorá sa pohybovala v okolí miesta nálezu, kontaktujte miestnu políciu v ČR na čísle 974 872 470, popr. 974 872 349.