Päť rokov, teda celý svoj život, trpel na reťazi kríženec nemeckého ovčiaka Speedy. Nakoniec sa na ňom obesil. Jeho majiteľka Kristýna K. (25) z Čiech si z toho ale ťažkú ​​hlavu nerobí. Okamžite si zaobstarala nového psa. Vďaka nedokonalým zákonom totiž spáchala len priestupok a ďalší chov zvierat jej preto nikto nezakázal.

Susedom Kristíny K. nebol Speedyho osud ľahostajný. Snažili sa mu pomôcť. Nosili mu vodu, keď mal prázdnu misku, aj jedlo. Niekoľkokrát ho vyslobodzovali z reťaze, na ktorú sa zamotal a škrtil. Na pozemok Kristíny K. vstúpili len vtedy, keď išlo Speedymu o život. Inak všetko riešili v medziach zákona.

Opakovane na jeho trápenie upozorňovali krajskú veterinárnu správu. „Ja sama som dávala dva podnety, ďalšie tri podávali susedia. Spísala som aj petíciu,“ povedala Kristína Zavadilová, ktorá spolu so svojou rodinou Speedymu neraz pomohla.

 Pred kontrolou psa  odviazala 

Inšpektori krajskej veterinárnej správy urobili u majiteľky psa päť kontrol, na ktoré sa, tak ako im ukladá zákon, vopred ohlásili. Výsledok bol rovnaký, majiteľka Speedyho presťahovala z nevyhovujúceho koterca do iného, ​​v ktorom si ale tiež nepomohol. Pred každou kontrolou ho podľa susedov odviazala z reťaze, takže veterinári žiadne zásadné pochybenie nezistili. Speedy, ktorý bol podľa susedov veľmi dobrácky, tak živoril päť rokov, než sa nakoniec na svojom reťazi obesil.

Tyran zavesil šteniatko na strom a ušiel! Jazvečík už našiel novú rodinu

 Čo čaká nové  šteňa? 

Až vtedy sa do prípadu vložili policajti, od začiatku ho ale vyšetrovali len ako priestupok, Kristíne K. tak hrozí len pokuta. Nič jej preto nebránilo zaobstarať si nového psa, čo susedov vydesilo. „Je to šteňa, teraz ho má ešte doma, ale až vyrastie a prestane ich baviť, skončí zase v koterci a začne to znova nanovo. To je to, čoho sme sa desili a čomu sme chceli zabrániť. Zistili sme ale, že to nie je v našich silách,“ dodala susedka Zavadilová. Sklamaní sú aj ostatní ľudia z okolia. „So psom si môže robiť, kto chce, čo chce. Nič sa bohužiaľ nevyriešilo a nevyrieši, kým sa nezmení zákony,“ zhodili sa.

Úchyl si obliekol kostým psa a znásilnil huskyho! Súd ho poslal za mreže!