Predavač zastrelil 17 ročného zlodeja, ktorý mu kradol pivo. Za zabitie mu hrozí až 60 rokov väzenia

717
Zlodej a strelec

Sedemnásťročného tínedžera zastrelil v Memphise predavač kvôli krádeži piva za dva doláre. Porota obchodníka na súde vyhlásila vinným a hrozí mu 15 až 60 rokov väzenia. „Nechcel som mu ublížiť,“ odkázal predavač cez obhajcu.

Vo štvrtok porota usvedčila Anwara Ghazaliho z vraždy druhého stupňa. Nešťastná udalosť sa prihodila v marci minulého roka. Sedemnásťročný Afroameričan Dorian Harris vyšiel z obchodu s pivom v ruke, nápoj ale nezaplatil. Predavač Anwar Ghazali neváhal a chopil sa zbrane. „Nezabíjajte ho, je to len pivo,“ spomínala na svoje slová v osudný deň na súde jedna zo svedkýň Afroameričanka Beverly Loversonová.

Ghazali ju ale neposlúchol. Vybehol na parkovisko a niekoľkokrát po teenagerovi vystrelil. Potom sa vrátil do obchodu a povedal: „Myslím, že som ho zastrelil,“ uviedla na súde Amy Weirichová s dodatkom, že následne Ghazali obslúžil ďalšieho zákazníka a vôbec nezavolal o pomoc, rovnako ako ani ďalší svedkovia. Podľa žalobkyne Lory Fowlerovej predavač svoju obeť zasiahol minimálne trikrát. Tá potom vykrvácala. „Obžalovaný sa stal sudcom, porotou aj katom,“ konštatovala.

Muž zastrelil zlodeja, ktorý sa mu pokúsil ukradnúť tašku. Čo si myslíte, bola to nutná obrana?

 Jedna z rán zasiahla  tepnu 

Telo teenagera bolo nájdené o dva dni neskôr na dvore blízko obchodu s priestrelom v zadnej časti stehna. Jedna z rán podľa lekárskeho posudku zasiahla tepnu a teenager vykrvácal. Bolo smutné, že mu ani jeho komunita nezavolala pomoc a nechali ho vykrvácať.

Ghazaliho obhajca Blake Ballin pre CNN povedal, že Ghazali osudnú noc konal bezohľadne, ale jeho zámerom nebolo Harrisovi ublížiť, ale ho vystrašiť. Advokáta Ballina podľa jeho slov potešilo odmietnutie poroty tvrdenie, že išlo o plánovanú vraždu motivovanú krádežou piva. To by totiž Ghazalimu hrozilo až doživotie.

Naše známe Bulharky si urobili aj z Čiech zlodejský rajón. Cestujú tam opakovane kradnúť a lup si užívajú doma

Úmrtie mladého Afroameričana Doriana Harrisa v marci minulého roka vyvolalo v Memphise vlnu protestov a rasového napätia. Podporu rodine obete vtedy vyjadrila napríklad aj dcéra Martina Luthera Kinga.

Ghazaliho obhajca vo svojom vyhlásení po skončení súdu povedal, že chápe verejnú frustráciu kvôli zbytočnému úmrtí ďalšieho Afroameričana. „Urobili sme všetko pre to, aby porota vyniesla rozsudok na základe skutočností prípadu a nie kvôli farbe kože,“ dodal.
Verdikt sudca by mal padnúť počas nasledujúceho týždňa.