Muž zastrelil zlodeja, ktorý sa mu pokúsil ukradnúť tašku. Čo si myslíte, bola to nutná obrana?

1216

Na parkovisku nákupného strediska v provincii Limpopo v Juhoafrickej republike sa lupič pokúsil jednému mužovi ukradnúť tašku a potom ujsť autom. Olúpenému majiteľovi sa to však príliš nepáčilo a zareagoval nekompromisne. Vytiahol zbraň a na zlodeja vystrelil. Ten padol mŕtvy k zemi. Jeho komplici ušli.

Na parkovisku nákupného centra v meste Polokwane si päťdesiatosemročný muž všimol, že sa k jeho autu blíži podozrivý človek. Potom uvidel, že uteká od vozidla preč a v ruke drží jeho tašku. Na nič nečakal a rozbehol sa za zlodejom.

Zastrelil ho muž, ktorému sa pokúsil ukradnúť tašku

Páchateľ mal namierené k autu značky Toyota Corolla striebornej farby, v ktorom sedeli ďalšie štyri osoby. Prenasledovateľ ho dostihol vo chvíli, keď zlodej nasadol do vozidla. Dvere zostali otvorené. Okradnutý vytiahol zbraň a muža postrelil. Ten vypadol z auta von a jeho kumpáni ušli preč. „Nechali ho tam proste ležať,“ povedal neskôr pre Times Live jeden z prítomných svedkov.

Majiteľ si svoju tašku vzal naspäť a odkráčal preč. Zlodej na mieste zomrel. Strelec ho nechal ležať na zemi. Keď na miesto dorazili policajti, len pokrčil ramenami a povedal: „Títo ľudia nás neustále okrádajú.“

Policajná hovorkyňa Moatshe Ngoepe oznámila, že strelec bol miestny občan. „Keď videl lupiča utekajúceho s jeho taškou, prenasledoval ho. Volal na neho, nech sa zastaví, ale on neposlúchol. Preto na neho vystrelil a podozrivý na mieste zomrel,“ povedal hovorca.

Olúpený získal svoju tašku naspäť aj s jej obsahom, ktorý zahŕňal mobilný telefón a nezverejnené množstvo peňazí. Polícia začala vyšetrovanie a pátra po zvyšnej štvorici mužov, ktorí ušli autom z miesta činu. O tom, či nejaký postih hrozí aj strelcovi, zdroje mlčia.

Nedokážete ochrániť bielych, obvinil otec Pistorius juhoafrickú vládu

Juhoafrická republika patrí medzi krajiny s celosvetovo najhoršou kriminalitou. Každý deň tu dôjde k spáchaniu viac ako 50 vrážd.

Zlodej ukradol luxusné pohrebný voz aj s mŕtvolou!