Stačila jedna rana päsťou a chlap zomrel. Obťažoval mi dievča, obhajuje sa mladík na súde

551

Stačila len jedna rana päsťou a Alexander K. († 63) bol po smrti. Útočníkovi a nikdy netrestanému Martinovi U. (19) hrozí teraz päť až desať rokov ťažkého kriminálu.

Obaja muži sa stretli prvýkrát v živote 5. mája vo 3 hodiny ráno na tanečnom parkete opavského baru U Vočka. „Obťažoval dievčatá, s ktorými som vtedy prišiel. Všimol som si, že otravuje Verča. Siahal na ňu a bolo vidieť, že ju to bolí,“ popisoval Krajskému súdu v Ostrave Martin.

Zo slovenského rýchlika vyskočili dvaja bitkári, zrazil ich vlak v protismere

Martin sa premenil na Zorra pomstiteľa. „Odstrčil som ho, on zdvihol ruky a niečo zakričal. Zľakol som sa, že na mňa chce zaútočiť. Udrel som ho päsťou. Spadol na zem,“ spomínal Martin, ktorý po útoku zmizol urýchlene z baru.

Napadnutý Alexandr bojoval šesť dní o život vo fakultnej nemocnici. Ale krvácanie do mozgu a jeho opuch nakoniec neprežil.

Bitka na lodi utečencov, agresívni moslimovia utopili dvanásť kresťanov

 Bál sa, že ho  zbijú 

Martin popisoval, ako sa po incidente nahol nad Alexandra, a ako zisťoval, či žije. Potom odišiel z baru von. „Počul som nejakých chlapov, ako kričia: kde je ten malý zm * d? Bál som sa tých ľudí, oni vyzerali namakané. Bál som sa, že ma zbijú, že nebudem môcť ani chodiť. Preto som odtiaľ utiekol, nie že by som sa vyhýbal spravodlivosti,“ tvrdil Martin na súde.

Konečne bitka aj v našom parlamente

Nikomu podľa svojich slov ublížiť nechcel, len sa snažil ochrániť kamarátky, ktoré podľa neho údajne opitý Alexandr obťažoval. „Samozrejme som ani jemu ani nikomu inému ublížiť nechcel. Už vôbec nie takým spôsobom. Len som bránil kamarátky, na ktoré siahal na parkete,“ vypovedal Martin. Súd pokračuje v ďalších dňoch.