Kórejci začali búrať najväčšie psie bitúnky v krajine. Je to koniec ich tradičnej delikatesy?

2782

Kórejci zatvárajú najväčšie psie bitúnky v krajine, ktoré sa nachádzajú v meste Songnam juhovýchodne od Soulu. Informoval o tom spravodajský server BBC. Na mieste komplexu bude vytvorený verejný park. Psie mäso je v Južnej Kórei pokladané za delikatesu, každý rok je tu skonzumovaných cez milión psov.

Komplex v meste Songnam bol dôležitým zdrojom psieho mäsa pre reštaurácie v celej Južnej Kórei. Fungovalo tu prinajmenšom šesť bitúnkov. „Je to historický okamih,“ uviedli vo vyjadrení juhokórejskí obrancovia práv zvierat (KARA).

V Južnej Kórei začali búrať najväčšie psie bitúnky

„Spustí to zatváranie ďalších psích bitúnkov po celej krajine, čo urýchli úpadok celého priemyslu spracovania psieho mäsa,“ dodali.

Aktivisti z organizácie Humane Society International (HSI) popísali podmienky vo vnútri zariadenia ako „desivé“. Na mieste videli elektrické zariadenia slúžiace k porážke zvierat, nože či strojčeky na zbavovanie srsti.

Odzvonilo tradičnej kórejskej delikatesy?

„Bola to škvrna na meste Songnam, s radosťou prihliadame tomu, ako miesto zrovnávajú so zemou,“ povedala jedna z členiek HSI.“ Vskutku sa to javí ako medzník v zániku priemyslu spracovania psieho mäsa v Južnej Kórei a je to zjavný signál, že v juhokórejskej spoločnosti citeľne klesá jeho popularita,“ dodala.

Každé leto sa v Južnej Kórei koná trojdňový špeciálny festival, počas ktorého bývajú podávané pokrmy z psieho mäsa duseného v silne korenenej šťave.

Za týranie vyše 200 psov v klietkach plných výkalov už obvinili tyranov.

V súčasnej dobe v krajine nereguluje porážanie psov pre mäso žiadny zákon. Západné aktivisti sa v minulých rokoch pokúsili túto praktiku narušiť masovým oslobodzovaním psov.

V krajine klesá počet reštaurácií, kde podávajú pokrmy z psieho mäsa, napísala BBC. Kým v Soule predtým fungovalo okolo 1500 takýchto zariadení, v roku 2015 ich bolo už len zhruba sedem stoviek.

Páchatelia dostali smiešne tresty!