Policajti zo špecializovaného tímu BEST si stúpli na štvoricu žien z Bulharska, ktoré sa opakovane vracali do Českej republiky na okrádanie ľudí. Počas „výletov“ do Česka navštevovali niekoľko miest a tam lúpil. Vyšetrovatelia teraz pátrajú po poškodených aj po najmladšej zo zlodejok.

Chytiť gang vreckárok nebolo zo začiatku vôbec jednoduché, pretože policajti netušili, kadiaľ do Čiech vstupujú, kvôli otvoreným hraniciam. Vyšetrovatelia to ale nevzdali a pátrali ďalej. „Prešetrovaním zistili, že nenechavé ženy prichádzajú za „prácou“ iba na určité niekoľkotýždňové obdobie, počas ktorého nekradnú len v hlavnom meste, ale prakticky kdekoľvek, kde sa objavia,“ povedal policajný hovorca Tomáš Hulan.

Postupne tak štvorica poškodila zatiaľ neznámy počet, predovšetkým starších, občanov v mestách Praha, Chomutov, Ústí nad Labem alebo Olomouc. Bulharky kradli podľa kriminalistov tiež v Jablonci nad Nisou, Semilech, Tepliciach a v Moste. V čase činov bývali u príbuzných, jeden ich vraj dokonca na miesta krádeží vozil.

Medzi obeťami, ktoré sú doteraz známe, sú predovšetkým seniori. Z kabeliek kradli cudzinky starším ženám peňaženky, brali hotovosť i karty. V severočeskom Jablonci sa páchateľky dokonca nehanbili obrat dvoch občanov vo veku 87 a 95 rokov.

Na slušné peniaze si Bulharky v Česku prichádzali celkom štyri mesiace, od januára do apríla. Za lup si doma užívali. Klietka spadla až 14. mája, kedy ich na ulici K Barrandovu zatkli pražskí policajti.

Americký komik otestoval poctivosť okoloidúcich, tí nečestní dostali lekciu

„Zlodejka sú v tejto chvíli vo väzbe a hrozí im až osem rokov väzenia. Obvinené sú ženy vo veku od tridsiatich siedmich do štyridsiatich rokov. Po štvrtej, najmladšej vo veku osemnásť rokov, ktorej totožnosť poznáme, kriminalisti stále pátrajú,“ uviedol Hulan a zároveň vyzval všetky ďalšie prípadné obete, aby sa prihlásili na polícii.

Keď šťastie vystrieda smola. Výherný žreb na 50 tisíc kúpila ukradnutou kreditkou, namiesto peňazí ju čakali putá!

„V tejto chvíli sú obvinené z trestných činov krádež a neoprávneného opatrenia, falšovania a pozmenenia platobného prostriedku. A keďže obvinené pracovali v organizovanej skupine, hrozí im trest odňatia slobody až na osem rokov,“ dodal Hulan.