„Problémový chlapec“ Rimmel napokon poputuje za mreže

1397

Hráč nezvládol nával emócií po tom, čo mu rozhodca ukázal červenú kartu a poslal ho predčasne pod sprchy. Na trávnik sa okamžite vrátil vo svojom aute, ktoré namieril rovno na arbitra.

Rimmer videl červenú kartu za hrubý faul v stretnutí nižšej súťaže medzi tímami Londsdale a Harrington. Nahnevaný opustil ihrisko a vzápätí sledovali diváci so zatajeným dychom jeho návrat za volantom Range Roveru. Rozhodca stihol v poslednej chvíli uskočiť.

Futbalistov advokát Philip Tully pred súdom tvrdil, že jeho mandant si chcel týmto spôsobom vynútiť prerušenie zápasu. „Akceptoval obžalobu v tom, že autom mieril na rozhodcu. Aj jeho komentáre a vyhrážky možno považovať za výtržníctvo. Vidí, že ide o vážnu záležitosť,“ cituje právnikove slová portál eurosport.de.

Sudca ho v októbri poslal domov na kauciu. Rimmerovi navyše udelil zákaz zdržovať sa v blízkosti arbitra a ďalší trest nasledoval v podobe zákazu hrať futbal. Inštruktor fitness a vyhadzovač v nočnom podniku však podmienky podmienečného prepustenia nedodržal a zaplietol sa do bitky, za čo ho súd potrestal nepodmienečným trestom odňatia slobody.