Usvedčený sériový vrah Robert Joseph Long (65), známy ako „Bobby Joe“ bol vo štvrtok 23.5.2019 popravený v Štátnom väzení na Floride. Súd odmietol ďalší odklad termínu exekúcie. Príkaz na popravu podpísal guvernér štátu Florida Ron DeSantis 24. apríla. Jedná sa o prvú popravu, ktorú schválil. Long bol uznaný vinným z vrážd ôsmich žien a z ďalších deliktov. Obetí má však na svedomí zrejme ešte viac.

Sériový vrah Robert Joseph Long (65) spáchal v roku 1984 počas ôsmich mesiacov sedem vrážd. O rok neskôr uniesol a zavraždil 22-ročnú Michelle Denise Simmsovú. Za predchádzajúce zločiny dostal doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia, avšak za túto jednu vraždu ho floridský súd poslal na smrť.

Long sa takisto priznal k tomu, že znásilnil najmenej 40 žien.

Longov advokát požiadal začiatkom mája súd aby oddialil termín popravy. Dôvodom malo byť mentálne postihnutie jeho klienta. Tvrdil, že Long trpí istou formou epilepsie spôsobenú traumatickým poranením mozgu.

Sériový vrah John Christie a tragická poprava Timothyho Evansa

Tiež považuje popravu svojho klienta za krutý a neobvyklý trest, pretože drogy, ktoré sa počas procedúry používajú pre usmrtenie trestanca, by mu mohli spôsobiť záchvat. Sudkyňa Michelle Siscoová však túto žiadosť zamietla.

„Súd rozhodol, že Longové tvrdenie bolo predčasne procedurálne zamietnuté, pretože si bol svojho mozgového zranenia vedomý už v dobe odsúdenia – a neospravedlniteľne čakal, pokiaľ nebude príkaz podpísaný, aby sa pokúsil na svoj problém upozorniť,“ oznámil súd.

Aká bola poprava najväčšieho vraha v Čechách? Usekali mu prsty, trhali kliešťami mäso a potom ho rozlámali v kolese