Tragédia sa odohrala v piatok dopoludnia v obci Dražůvky v Česku. Miestny muž, s ktorým boli podľa susedov problémy, zastrelil zástupca primátora († 56), sám tiež zomrel! Motívom nešťastia mal byť susedský spor o studňu!

Výstrely zazneli obcí pred 9. hodinou ráno. „Počul som sériu výstrelov. Nad obcou lieta vrtuľník,“ povedal jeden z obyvateľov Dražůvek.

Polícia prišla k domu útočníka už ráno kvôli tomu, že sa útočník vyhrážal susedovi. „Dal si čerpadlo do mojej studne a bral mne vodu. Spor trval dva roky a dohodli sme sa, že ho konečne vytiahne. Vo štvrtok ale prišiel do obchodu mojej mamy a výhražne tam postavil kanister s nejakou tekutinou a bez slova odišiel. Pochopil som, že sa vyhráža, že podpáli matke obchod,“ uviedol sused útočníka. Prípad tak chcela riešiť polícia.

Cez plot strelou do hlavy zastreli suseda. Na rodinu strieľal už niekoľkokrát

„Dnes ráno (piatok – pozn. Red.) Pri štandardnom policajnom úkone došlo k výstrelu. Zaznel súčasne s prvou výzvou pred vstupom do obydlia. Bol zasiahnutý jeden človek, ktorý následkom zranení podľahol,“ uviedol policajný hovorca Pavel Šváb.

Útočník, ktorý mal v obci povesť agresívneho čudáka, sa potom zabarikádoval vo svojom dome, kde žil len s matkou. Banálny spor o studňu mala pôvodne riešiť priamo starostka obce, ktorá ale odišla na snem Zväzu mesta a obcí do Ostravy. Namiesto nej tak šiel zástupca starostky, ktorého útočník chladnokrvne zastrelil …

Akonáhle v obcí zazneli výstrely, dorazila bezodkladne na miesto zásahová jednotka a vyjednávač. „Strelec by mal byť zabarikádovaný v jednom z miestnych domov a my sa s ním budeme snažiť za pomoci vyjednávača nadviazať kontakt. Alebo prípadne vykonať násilný vstup do obydlia, aby sme zistili, čo sa tam vôbec deje,“ uviedol na začiatku zásahu hovorca polície Petr Zámečník.

Hororový objav v studni: Susedia omdlievali, niektorí sa povracali, keď vo vnútri našli ubodanú susedku aj s deťmi

Zásahovka do domu vtrhla v 11.30. Z miesta sa ozývali rany. „Potom, čo tím vnikol do domu, našiel údajného útočníka už bez známok života,“ uviedol policajný hovorca Pavel Šváb. Spáchal samovraždu.

Zástupca primátora bol zlatý človek

Z násilnej smrti miestostarostu obce, ktorý bol pôvodnou profesiou automechanik, sú miestne v šoku. Všetci ho líčia ako mimoriadne obetavého človeka, ktorý mal záujem o dianie v obci a každému pomáhal.

„Taká tragédia! To bol tak ochotný človek a obetavý. Keď niekto potreboval napríklad obedy, hneď mu ich doviezol. Všetci v obci sa tu poznáme,“ povedala otrasená susedka. Po zástupcovi primátora zostala manželka, šesť dospelých detí a niekoľko vnúčat.

Naopak útočník bol problémový introvert, ktorý sa s nikým moc nestýkal a žil uzavreto v dome len so svojou matkou. „S tým človekom tu boli stále problémy. Každému diktoval, čo má robiť, a keď nebolo podľa jeho, tak po ľuďoch hádzal kamene,“ uviedla jedna z miestnych žien.