Veľmi brutálne zmasakroval traktorom 12 štvormesačných divých prasiatok!

1950

Veľmi brutálny smrť pripravil Nemec Georg F. (58) na českom poli pri Mochtín na Klatovsku dvanástim malým prasiatkam. Neľútostne ich zmasakroval traktorom. Kvôli týranie zvierat ho teraz vyšetruje polícia.

Nesmierna brutalita Georga F. prekvapila ľudí v Mochtíne. Nemec, ktorý vlastní rozsiahle pozemky na Tachovsku, tu zhruba pred piatimi rokmi kúpil pole. Na jednom z nich vo štvrtok zmasakroval prasiatka diviaka. Keď mláďatá vbehli na pokosené repkové pole, sedel práve v traktore. Neváhal a začal ich traktorom zabíjať. Normálne by sa prasiatka rozutekali. Lenže títo štvormesační drobci sa vydesili tak, že sa zhlukli k sebe do kruhu, a tak zákernému traktoristovi uľahčili masaker.

Dobil fenku malého psíka bišona tak brutálne, až oslepla. Tyran skončil v base

„Masakroval ich v troch etapách. Najskôr prešiel sedem mláďat, potom tri a nakoniec ešte dve. Nemali žiadnu šancu prežiť. Bachyňa sa tomu bezmocne prizerala,“ uviedol muž oboznámený s masakrom. Miestni sú na nemeckého poľnohospodára dosť naštvaní. „Čierna zver je škodná a môže sa strieľať celý rok, dokonca aj tieto štvormesačné prasiatka. Ale mohol zavolať poľovníkov a riešiť to inak. A nie ich rozmliaždiť ako hlávky kapusty,“ povedal starosta Mochtín Zdeněk Voráček. Rovnako rozhorčení sú aj miestne poľovníci. „Vôbec sa nám to nepáči, čo urobil. Takto sa zvieratá nezabíjajú. Je nemravné to, čo urobil,“ povedal poľovník Josef Bauer.

 Až dva roky  basy 

„Zahájili sme úkony trestného konania pre podozrenie z týrania zvierat a prípad preverujeme. Podľa trestného zákonníka, kto týra zviera obzvlášť surovým spôsobom potrestá sa odňatím slobody až na dva roky,“ uviedla policajná hovorkyňa Dana Ladmanová.

Korisť dňa: Lovec sa pochválil desivým úlovkom, váži šesť kíl