Toto človeku nedokáže pochopiť. Rumunskej polícii trvalo 19 hodín, než dokázala nájsť unesenú pätnásťročnú dievčinu, ktorú pritom doslova mala na telefóne! A keď policajti konečne dorazili na miesto činu, bolo už neskoro …

Výsledkom tak logicky bolo odvolanie tamojšieho šéfa polície Ioana Budy a ďalších dvoch pracovníkov, ktorých v piatok nariadil minister vnútra Nicolae Moga odvolať. Celý prípad začal vo štvrtok v 11 hodín dopoludnia, kedy pätnásťročná Alexandra prvýkrát zalarmovala políciu, respektíve tiesňovú linku 112. Vraj bola unesená, zmlátenie a neskôr znásilnená potom, čo si nasadla do auta s postarším mužom, ktorý jej ponúkol odvoz.

Počas dvoch hodín nasledovali ďalšie dva telefonáty, v ktorých dievča detailne opísala, kde sa nachádza. Napriek tomu strážnici na miesto dorazili až v piatok o tretej hodine ráno, navyše ďalšie tri hodiny čakali na povolenie k prehliadke, ktoré však podľa rumunských zákonov v naliehavých prípadoch nie je potrebné.

 Už bolo  neskoro 

V dome potom už našli len spálené pozostatky tela na dne suda s kyselinou, oblečenie dievčaťa, šperky a šaty. A hoci polícia aspoň zadržala podozrivého Gheorghe Dinca (66), povolaním mechanika a mimochodom aj otca troch detí, nad počínaním polície zostáva rozum stáť.

K prípadu vraj policajti pristupovali značne ľahkomyseľne. „Na stanici mi povedali, nech si dobre rozmyslím, či chcem dcéru nechať hľadať políciou. Že sa mladé dievčatá len často s niekým zapletú a po dvoch dňoch sa vrátia domov a že ak to tak bude, zaplatím za zásah,“ tvrdí šokovaný Alexandrin otec.

 Priznal sa k vražde ďalšieho  dievčatá 

Šesťdesiatšesťročný muž sa k vražde pätnásťročnej Alexandry Macešanuovej priznal a navyše policajtom povedal, že zabil aj ďalšie dievča. „Tie činy priznal,“ povedal v nedeľu novinárom stručne Dincaov právnik Bogdan Alexandru, podľa ktorého sa jeho klient priznal aj k vražde 18-ročnej Luiz Melencuovej, ktorá bola nezvestná od apríla.

Brutálny zločin v Čechách! Zavraždení rodičia, znásilnená dcéra, zastrelený páchateľ.

Na jeho pozemku v mestečku Caracal objavila polícia aj ďalšie vrecia sa zamrazeným mäsom „nezvieracieho pôvodu“. Podľa rumunských médií v súčasnosti policajti muža podozrievajú prinajmenšom z troch vrážd. Nájdené ľudské pozostatky sa zatiaľ identifikovať nepodarilo.

 Ľudia  demonštrovali 

Prípad vrážd na juhu krajiny vyvolal v Rumunsku pobúrenie. Tisíce Rumunov demonštrovalo v sobotu večer v Bukurešti a ďalších mestách proti vláde sociálnodemokratickej premiérky Vioriky Dancilaovej a proti polícii, ktorá je podľa nich skorumpovaná a nekompetentná. Štát v prípade vrážd v mestečku Caracal podľa demonštrantov zlyhal a mladú dievčinu nechal na holičkách.

Obesenú Annu († 16) z Trebišova pochovali: Bola znásilnená a zavraždená

Svoje funkcie museli od piatku opustiť šéf rumunskej polície Ioan Buda, prefekt a policajný riaditeľ župy Olt, v ktorej mestečko Caracal leží. Premiérka Dancilaová v sobotu povedala, že zvažuje vypísanie referenda o sprísnenie trestov za znásilnenie, vraždy a zneužívania detí.

Ku kritike úradov sa pridal tiež rumunský prezident Klaus Iohannis, ktorý dal najavo, že rezignácia a prepustenie niekoľkých činiteľov boli „nevyhnutné, nie ale dostatočné“. Podľa prezidenta, ktorý vzišiel z opozičnej Národnej liberálnej strany (PNL), prípad ukazuje, že kvôli korupčným praktikám môžu u polície pracovať aj neschopní ľudia. „Kým budú niektorí politici podporovať korupciu, nekompetentnosť a povyšovanie na základe iných kritérií, ako je odbornosť, bude trpieť celá spoločnosť,“ napísal prezident na facebooku.

Hlavu krásnej Viktorie († 20) našli v botanickej záhrade, pred smrťou bola znásilnená