Dobil fenku malého psíka bišona tak brutálne, až oslepla. Tyran skončil v base

1011

K nepochopiteľnému prípadu týrania zvieraťa došlo v blízkosti anglického Glossop. Tomas Ferreira (22) zbil svoju fenku bišona Skye tak brutálne, že kvôli tomu oslepla a utrpela mnoho závažných zlomenín. Aj keď sa z pazúrov krutého pána podarilo zviera zachrániť, fenka si ponesie následky celý život.

Skye bola zachránená anglickým Spolkom na záchranu zvierat RSPCA, ktorý zalarmoval svedok, ktorý videl, ako Ferreira bije nešťastnú fenku. Keď dorazili jeho členovia do bytu tyrana, boli zdesení, informoval britský denník The Mirror.

 Slepota, zlomená čeľusť,  prerazené zuby … 

Skye mala zlomenú čeľusť, zlomené rebrá, zlomenú zadnú labku, zlomenú kosť na chrbte, 10 vyrazených zubov a k tomu natrhnutú buľvu. Veterinári jej museli poranené očko odstrániť.

Konečne spravodlivý rozsudok pre tyrana, ktorý takmer na smrť ubil psa Ronyho. Ide sedieť natvrdo

Pre Skye to znamenalo úplnú slepotu, pretože na druhej očko už nevidela. Ferreira bol za týranie zvieraťa, k čomu používal i kovovú tyč, zatknutý a následne odsúdený na väzenie trvajúce iba 18 týždňov. Zároveň mu bolo zakázané chovať akékoľvek zviera.

M. POLIAČIK: Zvýšenie trestov za týranie prispeje k zlepšeniu ochrany zvierat

 Za zmrzačenie sučky  zaplatí 180 eur 

Za zranenie Skye musí zaplatiť v prepočte smiešnych 180 eur. Aj keď bola fenka brutálne zbitá a zmrzačená, z martyria sa vylízala. A to aj napriek tomu, že sa veterinári báli, že sa zlomenina čeľuste nezahoja.

V rómskych osadách deti uväzujú psom na krk špagát a hádžu ich do vody!