Bol to výborný začiatok sezóny. Dobrý hokej, ktorý predviedli súperi a hlavne atmosféra vo vypredanej Steel aréne.

Súperi Slovana môžu očakávať vypredané domáce zápasy s „Belasými“, čo určite poteší ich pokladníkov. Slovanisti môžu očakávať súperov, ktorí sa budú chcieť vytiahnuť na exúčastníka KHL. Toto budú najväčšie benefity návratu HC Slovan do domácej ligy.
Otázkou bude ako sa postavia fanúšikovia Slovana k jeho návratu do ligy po siedmych rokoch, kde každý súper bol favorit a teraz to bude naopak. Ukáže to už prvý domáci zápas v utorok s Novými Zámkami.

HC Slovan je napokon späť v domácej lige

Slovanisti pri svojom prvom zápase po návrate vypredali košickú Steel aréne v ktorej sa v roku 2012 tešili z titulu a rovnako ako v tom poslednom zápase ročníka 2011/2012 tiež triumfovali 2:1.

Hokejisti Slovana sa rozlúčili s fanúšikmi v poslednom domácom zápase víťazstvom

Prvý gól sezóny si pripísal obranca Martin Štajnoch, a druhý Radovan Bondra. Domáci útočník Michal Chovan v tretej tretine upravil na konečných 2:1.
„Dať gól pred takýmto publikom, v podstate víťazný, je skvelý pocit. Miestami som mal pocit, že je to zápas play off, potom som si však uvedomil, že je to stále iba prvý zápas. Atmosféra bola výborná, fanúšikovia dali do toho všetko a takisto aj my hráči,“ poznamenal Bondra.