Brutálne vraždy hollywoodskych hviezd /1/

2825
Sharon Tate a Roman Polansky

Temné stránky hollywoodskej histórie 1

O Hollywoode sa často hovorí ako o továrni na sny. Lenže aj tam sa život ľahko dokáže premeniť na nočnú moru. Zločiny sa nevyhýbajú ani miestnym celebritám, ktorých vraždy patria hocikedy medzi tie najbrutálnejšie a najzamotanejšie. Mnohé sa stali už pred rokmi a pritom stále zostávajú nevyriešené.

Sharon Tate († 26)

Prezývali ju „najkrajšia žena Hollywoodu“ a prežívala svoju vlastnú rozprávku. Ako herečke sa jej darilo a získavala mnohé zaujímavé role. Po boku režiséra Romana Polanského (teraz 83) zažiarila ako Sarah v slávnom filme Ples upírov a Polanského si neskôr aj vzala. Onedlho sa im malo narodiť dieťa, keď sa 6. augusta 1969 všetko razom zmenilo.

Kým Roman bol v Londýne, tehotná Sharon sa doma nudila a usporiadala menšiu párty pre niekoľko priateľov. Okrem nich sa ale ukázali aj nepozvaní hostia, členovia tzv. Mansonovej rodiny. Sekta fanatikov zmasakrovala päť ľudí, nešťastnú Sharon Tate prebodli hneď 16-krát, odrezali jej jeden prsník a do brucha vyrezali X. Krk jej navyše omotali povrazom a na dvere domu jej krvou napísali slovo Pig (prasa). Potom herečku pochovali a do náručia jej dali nenarodeného syna.

O Charlesovi Mansonovi a jeho fanatickej vraždiacej bande natáča Tarantino film

Vrahov následne usvedčilo svedectvo inej členky sekty, ktorá údajne do domu nakoniec nevkročila. Všetci dostali doživotie, napokon rovnako ako ich vodca Charles Manson, ktorý sa síce masakru priamo nezúčastnil, ale svojim nasledovníkom ohavnosti rozkázal.