Opäť sa stretli oproti sebe dvaja český reprezentanti, tentokrát v bránke Slovana Štěpánek a v bránke Traktoru Francouz, Brankári sa nemohli sťažovať na nedostatok príležitosti sa ukázať. V útoku Slovan nastúpil bez zmien.

Prvá tretina prebiehala už tradične, s prvým gólom v sieti Slovana. V 14 minúte Traktor využil svoju početnú prevahu na vsietenie vedúceho gólu z hokejky Gynegeho. Slovanistom sa podarilo podobne v presilovke v 16 minúte vyrovnať Marekovi Viedenskému po strele Lukáša Kašpara. V závere tretiny hral Slovan oslabený o dvoch hráčov čo sa mu podarilo prežiť bez ujmy.

Strelec prvého gólu súpera Richard Gynge

V druhej tretine sa domáci v 25 min. ujali znova vedenia 2:1 strelou spoza obrancu z hokejky Kručinina. hostia mali blízko k vyrovnaniu , keď v 35 min. Meszárošová tvrdá strela od modrej zazvonila o tyčku súperovej bránky a o 30 sekúnd neskôr Francouz bravúrne kryl pred Genowayom.

Nová posila HC Slovan Boychuk, zatiaľ vyšiel na prázdno

Tretia tretina skončila bez gólov. Slovan si opäť zahral 30 sekúnd pred koncom power-play, na stave sa však už nič nezmenilo. Slovan prehral s Traktorom Čeľabinsk 2:1 Slovan tak nezopakoval víťazstvo z minulého roku.

V ďalšom zápase sa zverenci Eduarda Zankovca predstavia v pondelok 16. októbra od 16.00 h SELČ na ľade favorita na Gagarinov pohár, Metallurgu Magnitogorsk.

Traktor Čeľabinsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 15. Gynge (Szczechura, Polygalov), 26. Kručinin (Mamajev) – 17. Viedenský (Kašpar). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Bukin – Biťukov, Semečkov (všetci Rus.), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7200 divákov.

Traktor Čeľabinsk: Francouz – Kolcov, Petrov, Bailen, Višnevskij, Borodkin, Mamajev, Nikitin – Jakuceňa, Rybakov, Černikov – Gynge, Szczechura, Šarov – Kručinin, Polygalov, Penkovskij – Kokujov, Šipin, Gubarev – Šolochov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Ebert, Després, Meszároš, Bačík, Voráček, Švarný, Barker – Genoway, Hrnka, Boychuk – Buchtele, Mikúš, Smoleňák – Řepík, Viedenský, Kašpar – Skalický, Sádecký, Šťastný.